Maloleté dievčatá predávali na sex. Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii odhalili obchodovanie s ľuďmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obchodovanie s detmi, dieta, nasilie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru vykonali na západnom Slovensku akciu s krycím názvom Amadeus, ktorá bola zameraná na zadržanie páchateľov zločinu obchodovania s ľuďmi v súbehu so zločinom sexuálneho zneužívania a prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

Ako ďalej informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, pri akcii zadržali a obvinili tri osoby.

Dvaja Slováci a Rakúšan

„Podľa zistení polície mali páchatelia za finančnú odmenu obchodovať s maloletými dievčatami, ktoré zlákali a mali predávať za účelom poskytovania sexuálnych služieb na území západného Slovenska a v Rakúskej republike,“ povedala Bárdyová s tým, že spomedzi obvinených osôb súd dvaja občania SR a jeden občan Rakúska.

Dve osoby v tomto prípade polícia obvinila pre zločin obchodovania s ľuďmi v súbehu s prečinom ohrozenia mravnej výchovy mládeže a jednu pre zločin obchodovania s ľuďmi v súbehu so zločinom sexuálneho zneužívania a prečin ohrozenia mravnej výchovy mládeže.

Trest odňatia slobody

„Následne spracoval podnet na väzobné stíhanie osôb, pričom dve osoby sú stíhané väzobne a u jednej osoby bola väzba nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka s využitím technického prostriedku na určenie polohy a pohybu kontrolovanej osoby,“ uviedla Bárdyová. Dodala, že páchateľom hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody v rozmedzí sedem až dvanásť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Národná jednotka boja proti nelegálnej migráciiPrezídium policajného zboru SRÚrad hraničnej a cudzineckej polície (ÚHCP)