Matka piatich detí skončila za mrežami pre tri balíky čipsov za štyri eurá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, žena
Žena skončila v cele pre tri balíky zemiakových lupienkov. Foto: Reprofoto: www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Matka piatich detí z Medzilaboriec bola počas Silvestra aj Nového roka v cele policajného zaistenia pre krádež troch balíčkov chipsov za vyše štyri eurá. Informovala o tom TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk.

„Som si myslela, že ich máme zaplatené, až keď som prišla domov, som zistila, že nie. Muž chcel ísť zaplatiť, už nezobrali. A mňa zachytila polícia,“ opísala incident obvinená Jana.

Žena v cele skolabovala

Prípad bol riešený v tzv. superrýchlom konaní a prokurátor ženu obžaloval z trestného činu krádeže. Na štyri dni skončila za mrežami.

„Pred umiestnením do cely bola ošetrená lekárom, ktorý odsúhlasil s jej umiestením v cele a počas celej doby jej bola strava riadne zabezpečená,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Jej 1,5-ročný syn bolo podľa slov jej obhajcu Stanislava Gajdoša ešte stále dojčený. Žena v cele skolabovala a museli prísť záchranári.

Manžel chcel uhradiť škodu

„Záchranári ošetrili ženu v zlom emočnom stave s príznakmi súvisiacimi s príjmom potravy a tekutín,“ informovala hovorkyňa operačného strediska ZZS Petra Klimešová.

„Tam som odpadla, už ani ho nebudem kojiť, som stratila mlieko. Ani sa to nedá vysvetliť,“ opísala obvinená žena. Manžel uviedol, že dieťa doma plakalo a nechcelo bez manželky jesť. Musel ho zaviesť aj na pohotovosť. Tiež chcel aj uhradiť škodu po zistení skutku.

Zastupujúca hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Anna Kolářová informovala, že sudca uznal obvinenú za vinnú. Uložil jej trest povinnej práce vo výmere 40 hodín. Taktiež jej uložil povinnosť nahradiť škodu vo výške 4,40 eur,“ doplnila.

Už bola raz obvinená

Právny zástupca Stanislav Gajdoš apeluje na zákonodarcov, že ide o precedens. Zo škody 4,4€ sme pre daňových poplatníkov vyrobili dosť veľkú sumu, ja to odhadujem v tisíckach eur,“ skonštatoval Gajdoš.

O zmene v takýchto prípadoch sa však v rámci novely trestného zákona neuvažuje. Hovorkyňa Jana Ligdayová uviedla, že obvinená dostala ešte v júli minulého roka blokovú pokutu za priestupok proti majetku. Ide tak o tzv. priestupkovú recidívu, keď sa podobný nasledujúci skutok bez ohľadu na výšku škody stáva trestným činom.

Viac si o prípade prečítajte na stránke Noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Ligdayová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR