Matovič zvolil pri kandidatúre na prezidenta cirkusovú stratégiu, vyčíta mu Kiska. Hnutie vracia úder a tvrdí, že nebude reagovať na odsúdeného podvodníka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Andrej Kiska, Igor Matovič
Bývalý prezident Andrej Kiska sa vyjadril ku kandidatúre Igora Matoviča. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel, Diana Černáková - koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska uviedol, že prezidentské voľby môžu ovplyvniť nálady v spoločnosti a tiež protivládne protesty. Informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk. Zároveň povedal, že v priebehajúcej kampani nie je nič prekvapivé.

„Ako vždy sa zapojili kandidáti, ktorí nemajú najmenšiu šancu uspieť a ich motivácii je ťažko porozumieť. Potom je skupina kandidátov, ktorá tiež nemá šancu, ale chcú spraviť promo svojej politickej strane alebo svojmu menu. No a potom sú kandidáti, ktorí reálne do volieb zasiahnu a súboj medzi nimi bude o skutočných voľbách,“ hovorí exprezident na margo volieb.

Pellegrini to bude mať náročné

Najväčším favoritom vo voľbách je predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) a v tesnom závese je exminister Ivan Korčok. Obaja majú tiež obrovský nádskok nad ďalšími kandidátmi. Podľa Kisku to však bude mať Pellegrini náročné, aby sa mu podarilo dištancovať od nepopulárnych rozhodnutí vlády.

Kiska sa vyjadril tiež na adresu Igora Matoviča, ktorý na poslednú chvíľu oznámil kandidatúru na prezidenta.

Typický cirkus

„Matovič ako zvyčajne zvolil cirkusovú stratégiu. Kandiduje za prezidenta, ale prezidentom byť nechce. Podporuje Korčoka, ale ide mu dávať ťažké otázky…. Typický cirkus od Matoviča, nič neprekvapivé. Osobne vidím ako skutočnú motiváciu prepadajúce sa preferencie jeho strany,“ nešetril ho exprezident.

Síce Igor Matovič nechcel reagovať na jeho slová, svoje stanovisko zaslal hovorca hnutia Slovensko. „Nebudeme reagovať na odsúdeného podvodníka s daňami a pozemkami,“ uviedol.

Viac si prečítajte na stránke Noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej KiskaIgor MatovičIvan KorčokPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie Slovensko