Meteorológovia varujú pred búrkami aj horúčavami na celom Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Búrka; počasie
Foto: pixabay.com

BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Na Slovensku hrozia v nedeľu vysoké teploty a búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa na celom území Slovenska v popoludňajších hodinách po 13-tej hodine pred búrkami a pred vysokými teplotami na juhozápade Slovenska. Ako SHMÚ informuje na svojej webovej stránke, na Slovensku bude v nedeľu prevažne polooblačno a budú ojedinele prehánky alebo búrky.

„Popoludní od severozápadu pribudne oblačnosť a na viacerých miestach hrozia prehánky, dážď alebo búrky, ojedinele aj s krúpami alebo silným vetrom. Najvyššia denná teplota 29 až 34, v Žilinskom kraji a v podtatranskej oblasti 24 až 29 stupňov,“ píše SHMÚ.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 20 stupňov Celzia. „Vietor bude slabý, popoludní na západnom a strednom Slovensku prevažne severozápadný vietor s rýchlosťou 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h). Na východe bude fúkať väčšinou južný vietor s rýchlosťou do 5 m/s (20 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie,“ varuje SHMÚ.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav