Minister vnútra Šutaj Eštok by mal odstúpiť, myslí si Šimečka. Poháňa ho túžba po pomste, tvrdí šéf progresívcov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šimečka, Progresívne Slovensko
Michal Šimečka, predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS). Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda Národnej rady SR Michal Šimečka si myslí, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) by mal odstúpiť. Dôvodom je štvrtkové rozhodnutie súdu.

„Od začiatku sme hovorili, že postupoval pri odvolávaní policajných funkcionárov v rozpore so zákonom. Dnes to rozhodnutím potvrdil aj Mestský súd a vydal neodkladné opatrenie,“ uviedol šéf progresívcov vo svojom stanovisku.

Šutaj Eštok je ochotný porušiť zákon

Podľa Šimečku sa tiež potvrdilo, že Šutaja Eštoka poháňa túžba po pomste a tvrdí, že minister je pre to ochotný porušiť i zákon.

„Človek, ktorý má v tejto funkcii dbať na dodržiavanie zákonov, koná v rozpore zo zákonom. Ak neodstúpi, budeme trvať na jeho odvolaní okamžite potom, ako bude vláde vyslovená dôvera,“ dodal predseda PS.

Ceruzky treba lepšie zastrúhať

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša.

Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina, uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, už po 9 dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vydal koncom októbra organizačné opatrenie, ktorým od 1. novembra zrušil funkcie viceprezidentov PZ. Informoval o tom tlačový odbor rezortu vnútra.

V dôsledku opatrenia boli uvedeným dňom obaja viceprezidenti Branko Kišš a Damián Imre preložení na iné funkcie a bola zriadená nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branko KiššMatúš Šutaj EštokMichal Šimečka
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SRPS Progresívne Slovensko