Šutaj Eštok porušil zákon, rozhodol súd a prvému viceprezidentovi PZ Kiššovi vrátil pracovné miesto

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PPZ: Aktuálne informácie prípadu Ezechiel 7
Prvý viceprezident PZ Branko Kišš. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 9. novembra 17:19

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša. Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina a uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, už po 9 dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Ministerstvo vnútra SR chce využiť všetky zákonné opravné prostriedky proti uzneseniu súdu týkajúceho sa bývalého viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša, a to po doručení predmetného uznesenia.

„Predmetné uznesenie považujeme za vydané predčasne a bez toho, aby bolo rezortu vnútra umožnené vyjadriť sa k návrhu na jeho vydanie,“ informoval tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vydal koncom októbra organizačné opatrenie, ktorým od 1. novembra zrušil funkcie viceprezidentov PZ. Informoval o tom tlačový odbor rezortu vnútra.

V dôsledku opatrenia boli uvedeným dňom obaja viceprezidenti Branko Kišš a Damián Imre preložení na iné funkcie a bola zriadená nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branko KiššDamián ImreMatúš Šutaj EštokPeter Kubina
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR