Ministerstvo hospodárstva stále neposkytuje dotácie na nájomné, čaká na schválenie COVID schém pomoci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peniaze, kalkulacka, euro
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 8. decembra 16:38

Poskytovanie dotácií na nájomné sa nespustí ani 9. decembra. O tomto dátume informoval minulý týždeň minister hospodárstva Richard Sulík. Ako pre agentúru SITA aktuálne potvrdilo Ministerstvo hospodárstva SR, stále čakajú na schválenie, respektíve na predĺženie COVID schém pomoci. „Ihneď po schválení všetkých potrebných náležitostí je rezort pripravený spustiť dotácie na nájomné,“ dodalo ministerstvo.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako však minister spresnil po stredajšom rokovaní vlády, žiadosti bude podľa neho možné posielať od piatku, najneskôr od pondelka.

Celý systém bude fungovať tak, že podnikatelia budú o pomoc žiadať na jednej žiadosti za celú tretiu vlnu. „Dúfam, že to pôjde veľmi rýchlo,“ podotkol Sulík. Časť zdrojov už má rezort hospodárstva vyčlenených, podľa ministra existuje jasná dohoda, že budú preplatené všetky nájmy.

Podľa posledných údajov vyplatil štát v rámci dotácií na nájomné takmer 134 miliónov eur. Podniky mohli o pomoc žiadať v dvoch vlnách. Nárok na dotáciu na nájomné mali počas druhej vlny pandémie nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky. Podobne ako pri prvej vlne, aj tentoraz boli oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR