Mladí proti fašizmu vyzývajú Matoviča, aby koalícia nepridelila kotlebovcom parlamentné výbory

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marian Kotleba
Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Iniciatíva Mladí proti fašizmu v otvorenom liste vyzýva členov budúcej vládnej koalície, aby strane Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) neprideľovali výbory v parlamente. Iniciatíva tak reaguje na slová budúceho premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý vyhlásil, že „kotlebovcom treba dať výbor v parlamente, nech sa ukážu“.

Agentúru SITA o tom informoval Ondrej Vrábel z iniciatívy. „Teóriu ‚zakázaného ovocia‘ razili už v medzivojnovom Nemecku,“ píše v otvorenom liste zakladateľ iniciatívy Marek Mach a dodáva, že dva roky na to získala Hitlerova NSDAP vo voľbách 37 percent hlasov.

„Do parlamentu sme vás volili ako našich zástupcov. Zástupcov slobodných a demokraticky zmýšľajúcich ľudí, ktorým záleží na budúcnosti tejto krajiny. Nedovoľte preto, prosím, aby sa na jej riadení podieľali aj takí, pre ktorých je sloboda a demokracia úhlavným nepriateľom. Nedovoľte, aby sa história zopakovala.“ odkázala iniciatíva budúcej vládnej koalícii.

Projekt Mladí proti fašizmu vznikol 17. novembra 2016 na výročie nežnej revolúcie. Jeho cieľom je približovať najmä mladým ľuďom hrôzy totalitných režimov, extrémizmu a nenávisti. Cieľom iniciátora bolo poukázať medzi mladými ľuďmi na odvrátenú stranu fašizmu a extrémizmu a na tváre, za ktoré sa skrýva.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie Iniciatíva Mladí proti fašizmuKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti