Môžu to byť voľby plné prekvapení, myslí si Pellegrini (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebný akt Petra Pellegriniho
Predseda strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini (vľavo) počas volebného aktu v rámci predčasných volieb do Národnej rady SR 2023. Bratislava, 30. september 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini si netrúfa odhadnúť, s akým výsledok sa skončia predčasné parlamentné voľby.

Sviatok demokracie

„Môžu to byť voľby plné prekvapení. Dôležité je, aby ľudia využili svoje ústavne právo voliť, voľby sú predsa sviatkom demokracie,“ uviedol po tom, ako odovzdal svoj hlas.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

Podľa jeho slov bol pritom ráno veľmi kľudný, no už začal cítiť nervozitu. Tiež uviedol, že je ťažké odhadnúť aj možnú volebnú účasť.

„Ja si myslím, osobne by som si želal, aby bola aspoň na úrovni roku 2020, myslím, že to by bola fajn účasť,“ zhodnotil.

Stabilita a pokoj

Pre šéfa strany Hlas-SD je dôležité, aby budúcu vládnu koalíciu tvorili strany, ktoré prinesú stabilitu a pokoj a budú vedieť garantovať jednotu svojich poslaneckých klubov. Podľa jeho slov nechce hovoriť o ideologickej zhode, ale o zhode priorít.

Pevne pritom verí, že aj po týchto voľbách ostane Slovensko ukotvené v Európskej únii a NATO. Zároveň ale upozornil, že čelíme obrovskému množstvu problémov, ku ktorým zaradil zdražovanie, neistotu v oblasti cien energií ale aj migráciu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Tých problémov sa nám nakopilo až až, nová vláde od prvého dňa má čo robiť, roboty je ako na kostole,“ skonštatoval.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Európska úniaHlas-SDNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy