Tri stredné školy v Bratislavskom kraji dostali výhražný e-mail, študenti majú voľno

Policajné auto, polícia
Foto: ilustračné, SITA/MV SR
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 5. decembra, 15:54

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prijal v súvislosti s výhražnými e-mailmi, ktoré dostali tri stredné školy, bezpečnostné opatrenia. Na utorkovom brífingu o tom informoval predseda BSK Juraj Droba.

Podľa Drobu výhražný e-mail prišiel na Gymnázium Einsteinova v Petržalke, Gymnázium A. Bernoláka v Senci a Gymnázium I. Horvátha v Ružinove.

„Komunikujeme s riaditeľmi všetkých našich škôl a rozhodli sme sa im odporučiť, aby zajtra prešli na jeden deň na dištančnú formu výučbu, keďže hrozby sa týkali stredy,“ uviedol.

Situáciu nechcú podceňovať

Droba poznamenal, že situáciu nechcú podceňovať a od rána sú v kontakte s ministrom vnútra aj novým policajným prezidentom.

„Akokoľvek môže vyzerať táto hrozba amatérsky, bezpečnosť detí a zamestnancov našich škôl je na prvom mieste, a preto treba každú hrozbu preverovať,“ skonštatoval. Zároveň upozornil na šírenie poplašných správ a dezinformácií niektorými médiami.

„Chcem vylúčiť, že by prišlo k nejakej streľbe,“ uviedol a poďakoval všetkým médiám, ktoré informujú verejnosť pravdivo. Obyvateľov BSK vyzval, aby sa nepoddávali tým, ktorí šíria strach a teror.

Študenti sú pobúrení

Študentská rada stredných škôl (ŠRSŠ) dôrazne odsudzuje utorkové udalosti spojené s výhražnými správami, ktoré boli zaslané stredným školám v Bratislavskom kraji.

„Sme znepokojení z toho, že stredoškoláci a stredoškoláčky sa dostávajú do ohrozenia života, a nie je im umožnené cítiť sa vo vzdelávacom prostredí bezpečne,“ uvádzajú predstavitelia ŠRSŠ vo svojom vyhlásení a vyzývajú zriaďovateľov škôl, aby k situácii pristúpili rozvážne a zodpovedne, a aby životy študentov či zamestnancov neboli ohrozené.

Zároveň žiadajú študentov, aby sa riadili pokynmi zriaďovateľov škôl a bezpečnostných zložiek. „Veríme, že kompetentné orgány situáciu v najbližšom čase vyriešia,“ dodávajú. Vyhlásenie vytvorilo a schválilo viac ako 60 členov ŠRSŠ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj