Na Kuchajde sa dá opäť kúpať, voda je čistá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Kuchajda
Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) – Na prírodnom kúpalisku Kuchajda sa dá od piatku opäť kúpať, hygienické testy potvrdili, že voda je v poriadku.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Marek Tettinger.

„Zákaz kúpania sa ruší. Sme radi, že Bratislavčania môžu Kuchajdu opäť využívať so všetkým, čo k letu patrí – teda sa aj bez obáv kúpať,“ povedal starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.

Zákaz kúpania na Kuchajde bol vyhlásený 1. augusta po tom, čo výsledky rozboru vzoriek z konca júna upozornili na prítomnosť črevných mikróbov nad prípustným limitom. Testy, ktoré bratislavskí hygienici urobili 7. augusta potvrdili, že znečistenie vo vode ustúpilo.

Informačné tabule o zákaze kúpania počas dňa z areálu Kuchajdy odstránili, prírodné kúpalisko je až do konca septembra otvorené od 06:00 do 22:30. Na bezpečnosť návštevníkov dohliadajú plavčíci na troch stanovištiach od 9:45 do 18:00.

Kuchajda je prírodné kúpalisko v Bratislave. Areál Kuchajdy sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, v blízkosti obchodného centra Polus City Center.

Kúpalisko malo viackrát problémy so zvýšeným obsahom siníc. V tomto roku sa uskutočnil aj test na kvalitu vody a Kuchajda má najlepšie hodnotenie kvality vody, čiže 10 bodov z 10.

View Larger Map

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Rudolf Kusý