Naď dostáva telefonáty, aby mu ani nenapadlo vystúpiť. Účasť Demokratov na protestoch stále blokuje SaS

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Demokrati, Eduard Heger, Jaroslav Naď
Bývalý premiér Eduard Heger a exminister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.
Tento článok pre vás načítala AI.

Účasť Demokratov na protestoch blokuje strana Sloboda a Solidarita (SaS). Uviedol to predseda Demokratov Jaroslav Naď s tým, že aj napriek komunikácii s organizátormi protestov dostávajú stále rovnakú odpoveď.

„Pripomínam, že to je tá SaS, ktorá spolu s Hlasom zbierala podpisy na pád vlády Eduarda Hegera a nakoniec vládu spoločne s Hlasom a Smerom povalila,“ uviedol Naď a dodal, že odmietanie ich účasti na protestoch nabralo aj nový rozmer.

„Pred protestmi mi osobne volajú organizátori, aby mi ani len nenapadlo vystúpiť. Viete, ja sa nikam nehrniem a rozumiem, že sa cítia nekomfortne, ak si ma dav zborovo vyžiada na pódium tak, ako to bolo v Trnave,“ doplnil Naď.

Zhodnotil, že tento prístup Progresívneho Slovenska, SaS a Kresťanskodemokratického hnutia nie je správny a nemožno tu pojednávať o zjednotenej opozícii.

„Ľudia to cítia a negatívne to komentujú. Demokratom ide o vec, preto svojou účasťou budeme naďalej podporovať protesty, organizačne niektoré zastrešíme a budeme robiť opozičnú politiku pre všetkých,“ uzavrel predseda Demokratov.

Video: Prejav Andreja Kisku na proteste v Poprade

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaStrana Demokrati