NAKA zadržala len 14-ročnú osobu v súvislosti s podozrením zo šírenia poplašnej správy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia NAKA
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná kriminálna agentúra v stredu na základe akcie s názvom Škola zadržala 14-ročnú osobu v súvislosti s podozrením zo šírenia poplašnej správy.

Výhražný mail

Trestného činu sa mal mladistvý dopustiť v utorok 7. mája, keď zaslal na riaditeľstvo jednej zo základných škôl v okrese Brezno výhražný mail, že v škole sa nachádza bomba.

Polícia varuje verejnosť, že šírenie bombových hrozieb môže byť posudzované aj ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý hrozí doživotný trest a za šírenie poplašnej správy hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody tri až osem rokov.

Traumatizujúce následky

„Na základe výbornej kooperácie viacerých zložiek Policajného zboru a intenzívnej operatívno-pátracej činnosti Národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s odborom počítačovej kriminality Prezídia Policajného zboru bol odosielateľ emailu do 24 hodín vypátraný a zadržaný. Aktuálne prebiehajú so zadržaným mladistvým ďalšie nevyhnutné procesné úkony potrebné k zabezpečeniu dôkaznej situácie a vyhodnoteniu reálnej hrozby,“ informovala Zuzana Hrabovská z komunikačného oddelenia Prezídia Policajného zboru.

Ďalej upozornila, že ohrozovať bezpečnosť žiakov môže mať traumatizujúce následky nielen pre deti, ale aj pre zvyšok spoločnosti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zuzana Hrabovská
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPolícia