Arriva Nitra dočasne pozastavila takmer 40 autobusových spojov, chýbajú jej vodiči

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva.jpg
Tento článok pre vás načítala AI.

Cestujúci v regionálnej autobusovej doprave v okolí Nitry a Topoľčian musia počítať so značnými obmedzeniami. Spoločnosť Arriva Nitra od pondelka 4. septembra dočasne pozastavila prevádzku vybraných spojov prímestských autobusov do odvolania.

Prímestská doprava

Obmedzenia sa podľa zverejneného zoznamu na portáli dopravcu týkajú takmer 40 spojov na dvadsiatich linkách.

„Vzhľadom na počet vodičov autobusov, ktorých má naša spoločnosť momentálne k dispozícii, nedokážeme plnohodnotne zabezpečiť objednanú dopravnú obslužnosť v okresoch Nitra a Topoľčany. Z toho dôvodu bude dočasne pozastavená prevádzka vybraných spojov v prímestskej autobusovej doprave,“ upozornila Arriva Nitra zo skupiny Arriva.

Regionálnu autobusovú dopravu vo verejnom záujme prevádzkuje na základe zmluvy s Nitrianskym samosprávnym krajom.

Minimálny negatívny dopad

„Našou snahou bolo pozastaviť len tie spoje, ktoré budú mať minimálny negatívny dopad na cestujúcich,“ oznámil autobusový dopravca.

Cestujúcim odporúča sledovať aktuálne informácie na svojej webovej stránke, kde obmedzenia pravidelne aktualizuje. Zároveň sa im za komplikácie v cestovaní ospravedlnil.

Najviac pozastavených autobusových spojov je podľa zoznamu na linkách Nitra – Výčapy-Opatovce, Nitra – Komjatice, Nitra – Vinodol a Topoľčany – Súlovce. Ráno je pozastavených 25 a popoludní 14 spojov.

Arriva Nitra prevádzkuje v okolí Nitry 37 liniek prímestskej autobusovej dopravy, v okolí Topoľčian 23 a Zlatých Moraviec 31 liniek.

Zoznam pozastavených spojov je uvedený na arriva.sk/nitra.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Arriva Nitra