Bardejov vyhlásil tender na mestskú autobusovú dopravu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|
Historické centrum Bardejova. Foto: bardejov.sk. Foto: bardejov.sk.

Mesto plánuje uzavrieť zmluvu o prevádzke mestskej autobusovej dopravy na roky 2019 až 2028, na základe opcie ju môže predĺžiť o päť rokov do konca roka 2033. Za tieto služby vo verejnom záujme predpokladá zaplatiť 11,26 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Mesto Bardejov vyhlásilo verejnú súťaž na prevádzku pravidelnej mestskej autobusovej dopravy na desať rokov. Na základe opcie však plánuje predĺžiť budúcu zmluvu s dopravcom na roky 2019 až 2028 maximálne o polovicu, teda o päť rokov, do 31. decembra 2033.

Za poskytovanie týchto služieb vo verejnom záujme predpokladá mesto zaplatiť 11,26 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (13,51 mil. eur vrátane DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení tendra vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Ponuky treba predložiť do 3. septembra

Lehota na predkladanie ponúk je 3. septembra a na otváranie 4. septembra, pričom platiť musia minimálne do 30. júna 2019. Požadovaná zábezpeka na zabezpečenie ponuky je 250 tis. eur.

Autobus MHD v Bardejove. Foto: sad-po.sk. Foto: sad-po.sk.

Mestskú dopravu prevádzkuje SAD Prešov

Mestskú hromadnú dopravu v Bardejove v súčasnosti zabezpečuje autobusová spoločnosť SAD Prešov, a. s., prevádzka Bardejov. Mestskú dopravu prevádzkuje na desiatich linkách nízkopodlažnými autobusmi Tedom Kronos a SOR. Jednotlivé linky sú dlhé 6,5 až 14,2 kilometra, najdlhšie sú linky Ťačevská – Bardejovské Kúpele (14,2 km), Sázavského – Dlhá Lúka (12,3 km) a Dlhá Lúka – Kľušov (11,4 km).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať