Bratislava chce zavádzať regulované parkovanie aj v budúcom roku, plány sa týkajú niekoľkých mestských častí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Parkovanie petrzalka.jpeg
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

V zavádzaní regulovaných parkovacích zón PAAS plánuje Bratislava pokračovať aj v budúcom roku. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Po poslednej zaregulovanej zóne na Pokroku v Novom Meste, ktorú sme spustli koncom tohto roka, participujeme aktuálne projekty pre zóny, ktoré by sme postupne radi spustili v budúcom roku,“ skonštatoval.

PAAS v ďalších mestských častiach

Ako dodal, mesto začalo projektom pre Karlovu Ves – Líščie údolie a absolvovali diskusiu s obyvateľmi Dúbravky, časť Podvornice.

Chceli by sme pokračovať v rozširovaní PAAS aj v Petržalke (Háje) či v Ružinove a ďalších mestských častiach – podobne ako pri Karlovej Vsi a Dúbravke budeme ako prvých informovať obyvateľov danej lokality, ktorí budú mať možnosť pripomienkovať projekt organizácie dopravy v ich budúcej zóne,“ doplnil.

Kontrola nad parkovaním v centre

Okrem spustenia viacerých nových PAAS zón v tomto roku sa podľa Valla podarilo mestu po 17 rokoch prevziať aj parkovanie v centre mesta od súkromnej firmy.

Po dlhých rokoch tak máme parkovanie aj v centre mesta pod kontrolou a vo vlastných rukách. Príjmy z regulácie parkovania, ktoré boli dlhé roky príjmom súkromnej spoločnosti, tak po novom pôjdu do rozpočtu mesta a mestskej časti a všetky budú investované späť do našich ulíc pre potreby obyvateľov,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Vallo