Bratislavčanov čakajú dopravné obmedzenia na Bajkalskej a Račianskej ulici, mesto začalo s opravou zvodidiel

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stromoradie racianska ulica.jpg
Stromoradie Račianska ulica. Foto: McDonald’s
Tento článok pre vás načítala AI.

Vodičov v Bratislave od utorka čakajú dopravné obmedzenia na Bajkalskej a Račianskej ulici. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, na Bajkalskej v utorok začínajú s opravou zvodidiel, ktoré sú v zlom technickom stave.

Prvá etapa opráv

V prvej etape opravia zvodidlá pri križovatke s Prievozskou, v smere na Mlynské Nivy. Z dôvodu prác budú musieť uzatvoriť jeden jazdný pruh, všetky možnosti odbočenia na križovatkách však zostanú zachované. V druhej etape opravia zvodidlá pri križovatke s Prievozskou v smere na Gagarinovu.

„Túto etapu smerujeme primárne na veľkonočné prázdniny a okolité dni, aby sme minimalizovali dopad na dopravu,“ dodáva samospráva.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Od utorka tiež začínajú práce na postupnej oprave Račianskej ulice od ŽST Vinohrady až po Legerského v oboch smeroch. Opravu budú realizovať po menších úsekoch, v ktorých bude zabratý vždy jeden jazdný pruh.

Opravy majú ukončiť do leta

„Do leta opravíme úsek od ŽST Vinohrady po Pioniersku, následne budeme pokračovať v úseku od Pionierskej po Legerského,“ konštatuje mesto. V rámci opravy odfrézujú asfalt, odstránia pôvodnú dlažbu a položia výstuž na zosilnenie podkladových vrstiev.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Súčasťou opravy bude aj výšková úprava vývodov inžinierskych sietí a výmena vpustov. Dobudujú tiež prídlažbu za účelom zlepšenia odvodnenia komunikácie. Nový asfalt bude nízkohlučný. Doprava bude usmernená dopravným značením.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať