Cestujúci v Bratislavskom kraji si musia prepísať čipovú kartu na nového dopravcu, čas majú ešte do konca marca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovak Lines
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert

Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Bratislavskom kraji si musia prepísať čipovú kartu na nového dopravcu do konca marca. V tlačovej správe na to upozorňuje hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová.

Po zmene dopravcu v prímestskej autobusovej doprave spustili automatické prepisovanie čipových kariet vydaných pôvodným dopravcom Slovak Lines na nového dopravcu Arriva Mobility Solutions.

Postup je veľmi jednoduchý

„K prepísaniu karty prichádza prvým priložením k čítačke predajného zariadenia nového dopravcu. Mnohí cestujúci však doteraz svoju kartu prepísanú nemajú,“ zdôraznila Vozárová s tým, že pre ďalšie využívanie karty Slovak Lines na cestovanie je potrebné, aby kartu priložili k čítačke najneskôr do 31. marca.

V súvislosti so zmenou regionálneho dopravcu v Bratislavskom kraji bolo avizované, že čipové karty vydané dopravcom Slovak Lines ostávajú v platnosti a cestujúci si budú môcť naďalej bez obmedzení dobíjať kredity a kupovať predplatné cestovné lístky (PCL) u nového dopravcu Arriva Mobility Solutions.

Pre vykonanie všetkých ostatných úkonov postačí priloženie karty pri nástupe do regionálneho autobusu.

„Tí cestujúci, ktorí prímestské autobusy využívajú pravidelne, kupujú si lístky priložením karty alebo priložením karty preukazujú, že majú zakúpený PCL, kartu už prepísanú majú,“ vysvetlila Vozárová. Ako dodala, veľká skupina cestujúcich si zmenu zatiaľ neaktivovala z dôvodu obmedzeného cestovania v posledných mesiacoch.

Karta stratí platnosť

O prepísanie karty je možné požiadať aj v pokladniach na bratislavskej autobusovej stanici NIVY. „Prepísanie kariet zo Slovak Lines sa týka všetkých držiteľov, teda aj tých, ktorí majú na karte zapísaný SeniorPas,“ pripomenula Vozárová.

Ako dodala, cestujúci, ktorí zatiaľ kartu prepísanú nemajú, ale naďalej ju plánujú využívať v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), by si mali kartu prepísať najneskôr do 31. marca.

„Inak ich karta stratí platnosť, a v prípade vrátenia kreditu sa budú musieť obrátiť na dopravcu Slovak Lines a zároveň vybaviť si novú čipovú kartu u niektorého z dopravcov v rámci IDS BK,“ poznamenala.

Zároveň nebude možné bezplatné automatické predĺženie platnosti predplatných cestovných lístkov, ktoré aktuálne pripravujú v rámci kompenzácie pre cestujúcich za neodjazdené spoje od 15. novembra 2021.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Vozárová
Firmy a inštitúcie Arriva Mobility SolutionsBratislavská integrovaná dopravaSlovak Lines