Autodopravcovia opäť žiadajú vládu o zníženie nákladov, inak vraj o chvíľu nebude mať kto zásobovať obchody

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PROTEST: Autodopravcov za zníženie ceny PHM
Transparenty autodopravcov počas protestu Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) za zníženie ceny PHM na zablokovanom jazdnom pruhu na Rožňavskej ulici v Bratislave. Foto: SITA/Branislav Bibel

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) s partnerskými organizáciami opätovne žiada vládu o zníženie nákladov pre dopravcov. Ako príklad uviedla to, že česká vláda ide dočasne zaviesť maximálnu cenu motorovej nafty v prepočte 1,43 eura, podobne ako postupovala poľská vláda.

„Tento krok výrazne pomôže českým autodopravcom, aby prežili,“ informoval v utorok predseda organizácie malých cestných dopravcov Stanislav Skala v otvorenom liste vláde.

UNAS, Asociácia Žltý Anjel Asistance24 a Iniciatíva poľnohospodárov Slovenska zopakovali svoje požiadavky na zníženie spotrebnej dane z minerálnych olejov, konkrétne na motorovú naftu, či dodatočné úľavy na mýte.

„Každým dňom končí niekoľko dopravcov so svoju činnosť a o chvíľku nebude mať kto zásobovať obchody. Cena pohonných hmôt rastie rýchlym tempom zo dňa na deň a naši dopravcovia tieto cenové nárasty nedokážu v takom tempe zahrnúť do cien za dopravu,“ upozornil Skala. Každé zvýšenie cien sa podľa neho tiež prejaví v náraste konečných cien prepravovaných tovarov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Stanislav Skála
Firmy a inštitúcie Asociácia Žltý Anjel Asistance24Iniciatíva poľnohospodárovUNAS Únia autodopravcov Slovenska