Cestní dopravcovia sú sklamaní z útokov vedenia UNAS, pristúpili k ráznemu kroku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ČESMAD hrozí celoštátnym štrajkom autodopravcov
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia je sklamané z toho, že viacerí čelní predstavitelia Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) neadekvátne a bezdôvodne útočia na autodopravcov s iným názorom na riešenie problémov v odvetví. A to napriek snahe spoločne riešiť problémy v autodoprave, zdržaniu sa útokov a komentovania konania kolegov z uvedenej organizácie.

ČESMAD prerušil kontakt s UNAS

Ako informoval prezident združenia ČESMAD Slovakia Pavol Piešťanský, na základe rozhodnutia svojho prezídia prerušili kontakt so súčasným vedením UNAS, ktoré sa podľa neho profiluje viac ako občianski aktivisti než autodopravcovia.

„Musíme opäť konštatovať, že pre terajšie vedenie UNAS je dopravca a jeho vozidlo v skutočnosti len nástroj na verejné nepokoje,“ uviedol šéf najväčšej slovenskej profesijnej organizácie cestných dopravcov na sociálnej sieti.

Reagoval tak na stredajšie rokovanie ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nom. Sme rodina) so zástupcami cestných dopravcov ČESMAD Slovakia a UNAS.

„Stretnutie trvalo viac ako dve hodiny a nieslo sa v rovnakom duchu ako všetky predchádzajúce stretnutia v posledných rokoch, na ktorých sa zúčastňovali ministri za rôzne vlády, UNAS a ČESMAD Slovakia,“ priblížil Piešťanský.

Osobné útoky aj teatrálny odchod

Ani po prvej hodine sa podľa prezidenta združenia nedozvedeli, aké požiadavky má UNAS, pričom jeho zástupcovia systematicky útočili na vládu, ministra financií a ministra dopravy.

„Po opakovaných výzvach, aby sme od osobných atakov prešli k riešeniu problémov slovenských dopravcov, sa opakoval už z minulých stretnutí známy teatrálny odchod predsedu UNAS Stanislava Skalu. Po odchode aj druhého zástupcu UNAS Mariána Ürgeho sa konečne začali vecne riešiť požiadavky dopravcov,“ poznamenal prezident ČESMAD Slovakia.

Ako ďalej podotkol, so zostávajúcimi zástupcami UNAS si slušne a v pokoji dohodli spoločný postup, vzájomné pracovné stretnutie svojich zástupcov a tiež deň opakovaného stretnutia s ministrom dopravy.

„Obrazne povedané, ešte sme ani nezatvorili po stretnutí dvere na ministerstve a predseda UNAS znegoval dohodu, ktorú sa podarilo dosiahnuť na rokovaní s ostatnými prítomnými členmi UNAS,“ dodal Piešťanský.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DoležalMarián UrgePavol PiešťanskýStanislav Skála
Firmy a inštitúcie ČESMAD Slovakia Združenie cestných dopravcovMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRUNAS Únia autodopravcov Slovenska