Cestujúci vo veku nad 70 rokov majú cestovné v prímestských autobusoch v Trnavskom kraji zadarmo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

Seniori nad 70 rokov veku budú v prímestských autobusoch v Trnavskom kraji od 1. júla cestovať zadarmo. Podmienkou je vybavenie si senior pasu u niektorého z troch dopravcov, ktorým sa budú v autobuse preukazovať. Doteraz platili títo cestujúci 20 centov za každých 25 aj začatých kilometrov.

Zľava pre seniorov

Cestujúci nad 62 rokov budú po novom cestovať so zľavou 25 percent z bežného cestovného. V súčasnosti táto veková skupina nemá v prímestských autobusoch žiadnu zľavu.

Trnavský samosprávny kraj predpokladá, že zľava pre túto vekovú kategóriu ho bude stáť približne 275-tisíc eur, ktoré preplatí jednotlivým dopravcom. Tieto benefity majú podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča prilákať ľudí do autobusov.

Zosúladili tarifné skupiny

Benefity pre tieto skupiny cestujúcich schválili krajskí poslanci na svojom májovom zasadnutí. Svojím rozhodnutím tiež zosúladili aj tarifné skupiny cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave s vyhláškou ministerstva dopravy.

Napríklad v prípade tarifnej kategórie detí bola horná hranica zvýšená z 15 na 16 rokov. Ide o ďalší z krokov v rámci prípravy zavedenia integrovaného dopravného systému.

Prímestskú autobusovú dopravu v Trnavskom samosprávnom kraji zabezpečujú Arriva Trnava, SKAND Skalica a SAD Dunajská Streda.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Arriva TrnavaSAD Dunajská StredaSKAND SkalicaTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)