Cestujúcich v Prešove čaká niekoľko zmien v MHD, dôvodom sú práce na ceste

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dopravný podnik mesta Prešov, autobus, štrajk
Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský

Cestujúcich, ktorí využívajú prešovskú mestskú hromadnú dopravu (MHD) čaká v najbližších dňoch niekoľko zmien, ktoré sa dotknú štyroch autobusových liniek.

Obsluha zastávok Čistička a Rázcestie Cemjata sa od piatka 5. novembra vracia do pôvodného režimu. V stredu 10. novembra nebudú obsluhované zastávky Dúbravská a Pri kaplnke.

Zastávky MHD

Ako konkretizoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, obsluha zastávky Čistička, ktorá sa nachádza na trase linky 24, bude po dokončení výstavby okružnej križovatky pri Haniske obnovená v oboch smeroch.

Zastávka MHD Rázcestie Cemjata v smere von z mesta, ktorá bola posunutá z dôvodu výstavby mostného piliera sa od piatka vracia do pôvodnej polohy.

Týka sa to liniek 18 a 23. „Na zastávkach budú mať cestujúci k dispozícii označníky s aktuálnym cestovným poriadkom,“ uviedol hovorca.

Dočasné obmedzenie

Z dôvodu stavebných prác na cestnej komunikácii na Dúbravskej ulici nebude MHD 10. novembra, v čase od 8.00 do 16.00, obsluhovať zastávky Dúbravská a Pri kaplnke.

Dočasné obmedzenie sa dotkne linky 12, ktorá v uvedenom čase bude premávať obojsmerne cez Jánošíkovu ulicu, kde obslúži zastávky Šidlovská a Dúbrava. Naďalej platí aj dočasný posun zastávky Mičurinova v smere do Veľkého Šariša z dôvodu rozkopávok.

Toto obmedzenie sa týka liniek 5, 5D, 14, 22 a 45. „Dočasný označník s cestovným poriadkom sa nachádza na zastávke SAD pri Novej Dúbrave,“ doplnil Tomek.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimír Tomek