Diaľničiari po piatykrát predĺžili tender na dostavbu druhej etapy obchvatu okolo Prešova, ÚVO musí posúdiť ďalšie námietky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obchvat okolo prešova
Vizualizácia severného obchvatu okolo Prešova na rýchlostnej ceste R4. Foto: www.facebook.com

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) opäť posunula lehotu na predkladanie ponúk vo verejnej súťaži na výstavbu druhej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4.

Najnovší termín 25. októbra je už piaty v poradí, pôvodný z 25. mája diaľničiari štyrikrát zmenili. Vyplýva to z informácií vo Vestníku verejného obstarávania.

ÚVO námietky zamietok

Dôvodom aktuálneho predĺženia lehoty na ponuky v tendri je začiatok odvolacieho konania proti rozhodnutiu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Ten začiatkom septembra zamietol námietky navrhovateľa proti podmienkam v iných dokumentoch potrebných na vypracovanie ponuky.

Rada – odvolací orgán úradu, má na rozhodnutie 45 dní. Úrad začal námietky posudzovať začiatkom júna, konanie prerušil od 1. júla do 25. augusta pre zabezpečenie odborného stanoviska k rozhodnutiu.

Projekt je financovaný z rozpočtu

NDS vyhlásila súťaž na výstavbu druhej etapy severného obchvatu Prešova na R4 v dĺžke vyše 10 kilometrov v závere februára. Stavebné práce za odhadovanú cenu 263 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) sú plánované na viac ako štyri roky, financované by mali byť zo štátneho rozpočtu, resp. zdrojov NDS.

Po predĺžení lehoty musia ponuky platiť minimálne do 31. mája 2023. Navrhovaná celková cena prác má pri vyhodnotení ponúk váhu maximálne 65 %, kvalita tímu odborníkov 30 % a lehota výstavby 5 %.

Stavba bude napojená na jestvujúcu cestnú sieť v križovatkách Prešov, sever a Kapušany. Pri vyhlásení obstarávania diaľničiari v závislosti od jeho priebehu predpokladali začať s prácami v októbri tohto roka.

Prvá etapa severného obchvatu Prešova na R4 v dĺžke 4,3 kilometra, vrátane tunela Bikoš, je vo výstavbe od leta 2019 a dokončiť ju majú v lete 2023. Zmluvná cena výstavby úseku je takmer 143 miliónov eur bez DPH, zhotoviteľom je združenie stavebných spoločností Váhostav – SK, a. s., Bratislava a TuCon, a. s., Žilina. NDS financuje práce zo štátneho rozpočtu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO)