Začiatok opravy mosta v križovatke D1 a R1 pri Trnave sa odkladá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cesta, rekonštrukcia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 13. marca 17:11

Začiatok komplexnej rekonštrukcie mostu v križovatke diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 pri Trnave sa odkladá na neskôr. Nový konkrétny termín odštartovania tejto veľkej dopravnej operácie Ministerstvo dopravy SR ani Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zatiaľ neoznámili.

Zrejme začnú po Veľkej noci

S opravou mostu by tam pravdepodobne mali začať až po veľkonočných sviatkoch, ktoré budú koncom marca a začiatkom apríla.

NDS ešte v závere februára avizovala, že s prácami v mieste križovania D1 a R1 začne v polovici marca najprv na ľavom moste v smere Nitra – Trnava. Náhradný dátum začiatku rekonštrukcie mostu zatiaľ neprezradila.

O termíne rekonštrukcie mostu v križovatke D1 a R1 pri Trnave budeme informovať ešte v priebehu marca,“ uviedli v stredu pre agentúru SITA diaľničiari.

Dôvod neuviedli

Neuviedli ani dôvod posunu začiatku prác. Odklad začiatku prác potvrdilo ministerstvo dopravy. „Práce na križovatke D1-R1 pri Trnave sa nezačnú tento víkend, ale až po Veľkej noci,“ informovalo na sociálnej sieti s tým, že viac informácií zverejnia už čoskoro.

Posun prác v križovatke D1 a R1 na neskôr môže najskôr súvisieť s ďalšou fázou rozšírenia úseku D1 Bratislava – Triblavina a výstavby križovatky D1 a D4 od najbližšieho víkendu. Ministerstvo dopravy s NDS a políciou už riešili dopravné obmedzenia v spojitosti s touto stavbou.

V noci zo soboty 16. marca na nedeľu 17. marca bude uzavretá časť D1 medzi Triblavinou a Zlatými pieskami v oboch smeroch. Dôvodom je búranie mostu nad D1, ktorý spája cestu I/61 s Čiernou Vodou, miestnou časťou Chorvátskeho Grobu.

Chcú minimalizovať dopad na premávku

Búracie práce majú skončiť v nedeľu o 12:00. Od nedele bude diaľnica otvorená s obmedzeniami, v okolí križovatky budú v oboch smeroch tri zúžené pruhy.

NDS v stredu o tom tiež informovala s tým, že od nedele po odstránení mostu zároveň odštartujú niekoľkomesačné práce na rozširovaní D1. Práce sú podľa diaľničiarov plánované tak, aby minimalizovali dopad na premávku.

Počas rozširovania diaľnice ostane zachovaný počet jazdných pruhov v danom úseku D1, ale budú zúžené a maximálna povolená rýchlosť sa zníži na 80 kilometrov za hodinu. Konkrétne v smere Bratislava – Žilina medzi 13. a 16. kilometrom, v opačnom smere medzi 17. a 13. kilometrom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ministerstvo dopravy SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)Polícia Slovenskej republiky