Rekonštrukcia mosta v Prešove prinesie výrazné obmedzenia. Okrem vodičov a MHD sa dotknú aj cyklistov a chodcov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dopravné obmedzenia, cestári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V sobotu 16. marca vstúpia do platnosti rozsiahle dopravné obmedzenia súvisiace s komplexnou rekonštrukciou mosta na ulici Lesík delostrelcov v hodnote viac ako štyri milióny eur.

Uzávierka mosta na jednom z hlavných cestných ťahov v meste Prešov, cez ktorý denne prejde zhruba 22-tisíc vozidiel, výrazne pozmení organizáciu dopravy v okolí.

Okrem vodičov sa dotkne aj premávky mestskej a prímestskej hromadnej dopravy, ale tiež chodcov a cyklistov. Zmeny potrvajú až do ukončenia stavby, naplánovanej do konca októbra.

Obmedzenia MHD

Ako informoval hovorca Dopravného podniku mesta Prešov Vladimír Tomek, v rámci mestskej hromadnej dopravy (MHD) budú od pondelka 18. marca linka 35 a školský spoj E, ktoré premávajú po Rusínskej ulici na ulicu Lesík delostrelcov, odklonené na paralelnú ulicu Pod Táborom.

Tá sa nachádza až za úsekom dotknutým uzávierkou. Linka 35 a školský spoj E v dôsledku odklonu nebudú obsluhovať zastávky MHD Rusínska a Hobby Park.

Náhradnou zastávkou MHD pre linku 35 je Martina Benku, pre školský spoj E je to zastávka MHD Jurkovičova,“ informoval Tomek.

Linky budú premávať expresne

Dodal, že na svojej obchádzkovej trase na ulici Pod Táborom pôjdu linka 35 aj školský spoj E expresne, teda bez zastavovania na zastávkach, a plynulo sa napoja až na najbližšej zastávke MHD Lesík delostrelcov.

Cestovné poriadky na našej webovej stránke budú aktualizované. Vo vozidlách MHD bude aktualizované akustické hlásenie na dotknutých spojoch,“ dodal hovorca dopravcu.

Obslužnosť prímestskej autobusovej dopravy

Odborný referent z odboru dopravy Mestského úradu v Prešove Maroš Kajňák doplnil, že spoje prímestskej autobusovej dopravy, dopravcov SAD Prešov, SAD Humenné, SAD Prešov SK (predtým Bus Karpaty), Eurobus, a Arriva Michalovce, ktoré zabezpečujú základnú dopravnú obslužnosť prímestskej autobusovej dopravy v okresoch Prešov, Sabinov a Bardejov, ale aj autobusové spojenie do Starej Ľubovne, Stropkova, Svidníka, Vranova nad Topľou a Humenného, budú v smere z autobusovej stanice na zastávku prímestskej autobusovej dopravy Fakultná nemocnica premávať po uliciach Masarykova, Grešova a Jána Hollého.

V opačnom smere po uliciach Jána Hollého, Grešova, Masarykova, Dostojovského a Východná.

Na obchádzkovej trase nevynechajú žiadnu zastávku, dôjde len k zmene trasy týchto spojov prímestskej autobusovej dopravy,“ spresnil Kajňák.

Dotknutí budú cyklisti aj chodci

Zmenou organizácie dopravy budú dotknutí aj chodci a cyklisti.

Naďalej ostáva v platnosti uzávierka pravostranného cyklistického chodníka a chodníka pre peších na Rusínskej ulici na severnej strane ulice, v úseku od križovatky Rusínska – Hobby park po križovatku Rusínska – Východná – Lesík delostrelcov – Kuzmányho, v smere zo Sídliska Sekčov do centra mesta,“ upozornil odborný referent s tým, že cyklisti a chodci sú od križovatky pri Hobby parku presmerovaní cez priechod pre cyklistov a chodcov na protismerný ľavostranný cyklistický chodník a chodník pre peších na južnej strane ulice.

Následne po prejdení cez Východnú ulicu sa vrátia naspäť na svoju pôvodnú trasu, na cyklistický pruh a chodník pre peších na Kuzmányho ulici.

Odstavenie svetelnej signalizácie

Cestná svetelná signalizácia na uzatvorených priechodoch pre chodcov Východná – Lesík delostrelcov a Kuzmányho – Rusínska bude vypnutá,“ dodal Kajňák.

Prístup k zastávke MHD Hobby park ostane zachovaný. Zábrana znemožňujúca vstup na uzatvorený cyklistický chodník a chodník pre peších je osadená až za zastávkou MHD.

Prosíme chodcov a cyklistov, aby rešpektovali inštalované zákazové dopravné značky,“ upozornil Kajňák.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimír Tomek
Firmy a inštitúcie Arriva MichalovceDopravný podnik mesta PrešovEurobusMestský úrad v PrešoveSAD HumennéSAD Prešov