Vodičov v Prešove čakajú dlhodobé dopravné obmedzenia, súvisia s opravou mosta nad traťou ŽSR

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Most, Prešov
Prešov bude mať nový most na Lesíku delostrelcov. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Účastníkov cestnej premávky v meste Prešov čakajú od soboty 16. marca dlhodobé rozsiahle zmeny v organizácii dopravy. Dôvodom je začínajúca sa rekonštrukcia mosta na ulici Lesík delostrelcov. Práce na oprave mosta za viac ako štyri milióny eur potrvajú do konca októbra.

Zo štvorramennej bude trojramenná križovatka

Prvá etapa dopravných obmedzení sa začala v úvode uplynulého týždňa, najpodstatnejšie zmeny ale vodičov čakajú od soboty 16. marca. Do platnosti vstúpia o 5:00.

Ako informoval Maroš Kajňák z odboru dopravy Mestského úradu v Prešove, zo štvorramennej križovatky Rusínska – Východná – Lesík delostrelcov – Kuzmányho sa stane trojramenná.

„Všetky autá z tohto smeru budú ďalej smerované na Kuzmányho ulicu. Na Masarykovu ulicu bude odbočenie doprava zakázané, okrem vozidiel verejnej dopravy a všetky vozidlá budú musieť ísť dole na Škultétyho ulicu,“ vysvetlil Kajňák.

Zmení sa aj svetelná signalizácia

Tomuto bude prispôsobená aj cestná svetelná signalizácia. Zároveň dôjde k zmene prednosti v jazde a hlavnou cestou budú ulice Rusínska a Východná.

„V tejto súvislosti chceme upozorniť na zvýšenú opatrnosť pri prejazde križovatkou v čase mimo prevádzkového času cestnej svetelnej signalizácie medzi 5:00 a 21:00, alebo v prípade jej poruchy,“ upozornil Kajňák.

Na jednotlivých križovatkách na trase budú zmenené signálne plány cestnej svetelnej signalizácie.

Na sídlisko Sekčov sa vodiči nedostanú

Ulica Pod táborom bude podľa Kajňáka zjednosmernená v smere do mesta, respektíve k nemocnici. Smerom na sídlisko Sekčov sa nebude dať dostať.

„Ulica Masarykova a Grešova budú výlučne vyhradené pre verejnú dopravu a zároveň tento koridor, ktorý sa vytvorí, bude slúžiť aj pre prístup sanitiek záchrannej služby pre prívoz pacientov do nemocnice. Teda, aby išli po komunikácii, ktorá nebude zaťažená a aby jej priepustnosť a priechodnosť bola čo najlepšia a dojazdový čas do nemocnice bol čo najrýchlejší,“ upozornil Kajňák.

Zmení sa riadenie do jazdných pruhov

Na križovatkách Štefánikova – Grešova – Masarykova – Hlavná a Lesík delostrelcov – Vajanského – Jána Hollého – Grešova dôjde z dôvodu zvýšenia priepustnosti križovatiek a preferencie verejnej dopravy k zmene radenia do jazdných pruhov. Zakázaný bude priamy smer z ulice Jána Hollého na Grešovu ulicu, rovnako tak odbočenie z ľavého jazdného pruhu v smere z ulice Jána Hollého na ulicu Lesík delostrelcov.

„Z tohto jazdného pruhu bude vytvorený bus pruh pre priamy smer z ulice Jána Hollého na Grešovu ulicu. Na Masarykovej ulici, v smere do centra mesta, v úseku od zastávky MHD Železničná stanica po križovatku Masarykova – Škultétyho – Kuzmányho, bude vytvorený bus pruh s možnosťou jazdy aj pre cyklistov,“ dodal Kajňák.

Výjazd z fakultnej nemocnice a plateného parkoviska pri amfiteátri bude pre vodičov umožnený len na Šafárikovu ulicu. Dopravný prístup do nemocnice po Šafárikovej ulici bude bez obmedzení. Pre smery Sabinov a Poprad je možné ešte využiť trasu cez Sládkovičovu ulicu. Z Košíc je do nemocnice potrebné prejsť od Košickej a Masarykovej ulice cez Škultétyho – Budovateľskú – Pavlovičovo námestie – Janka Borodáča – Štefánikovu a Grešovu ulicu na ulicu Jána Hollého.

V smere do Košíc sa bude možné dostať s odbočením zo Šafárikovej ulice na Sladkovičovu a následne Vajanského ulicu v smere na Metodovu – Slovenskú – Hurbanistov – Hlavnú – Masarykovu na Košickú alebo z Vajanského ulice po uliciach Duklianska – Levočská – Obrancov mieru – Pod Kalváriou – Pražská – okružná križovatka pri ZVL.

Dopravný prístup k ďalším oblastiam, ako sú ulice Masarykova a Plzenská, obchodné centrum Novum a okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove, ako aj ďalšie obmedzenia a obchádzkové trasy z východnej do západnej časti mesta, sú podrobne vysvetlené na webovej stránke mesta Prešov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať