Diaľnicu D1 na úseku Prešov - Poprad opravili za menej ako 24 hodín, sprejazdnia ju o polnoci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
POLÍCIA: Dopravná nehoda
Diaľnica D1 na úrovni obce Hendrichovce v okrese Prešov v smere na Poprad je neprejazdná z dôvodu požiaru dvoch nákladných áut. Na mieste zasahuje osem hasičov s niekoľkými kusmi techniky. Prešov, 11. apríl 2024. Foto: SITA/KR PZ Prešov
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravu na ťažko poškodenom úseku diaľnice D1 medzi Prešovom a Popradom obnovia od piatkovej polnoci. Úsek poškodený masívnym požiarom opravila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) za menej ako 24 hodín.

Spustenie dopravy v druhom smere

Opravy prebiehali bez prestávky, vrátane noci. Na prácach sa podieľalo niekoľko desiatok ľudí. Ako informoval hovorca NDS Tomáš Ferenčák, odstrániť museli tony kovu, poškodené vozidlá a na veľkej ploche sa položil nový asfaltový koberec.

„Aktuálne sa čaká na noc, počas ktorej by asfalt vychladol dostatočne, aby bolo možné obnoviť dopravu,“ vysvetlil dôvod čakania na spustenie dopravy v smere z Prešova do Popradu. V opačnom smere dopravu spustili už vo štvrtok večer.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako ďalej uviedol Ferenčák, za jeden deň nepretržitej práce zaistili odstránenie vrakov kamiónov, vrátane nákladu – 18-tonového oceľového zvitku. Prebehol odvoz kontaminovanej pôdy, frézovanie vozovky, výmena zvodidiel a položenie asfaltového koberca v hrúbke až 18 centimetrov.

Termín sprejazdnenia

„Niekoľko desiatok ľudí a ťažké mechanizmy pracovali bez prestávky počas včerajšieho poobedia, noci a dnešného dňa. Vďaka tomu sa ešte včera vo večerných hodinách podarilo sprejazdniť úsek v smere z Popradu do Prešova,“ informoval hovorca NDS. O termíne sprejazdnenia opačného smeru rozhodla teplota.

„Je nevyhnutné, aby nová vozovka dostatočne vychladla. Preto sa s obnovením dopravy čaká na dnešnú polnoc,“ vysvetlil Ferenčák. Obojsmerné uzatvorenie diaľnice D1 medzi mostom nad Štefanovským potokom a zjazdom Hendrichovce bolo spôsobené zrážkou dvoch kamiónov, ktoré následne začali horieť. Obe vozidlá zhoreli do tla a spôsobili masívne škody na úseku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Ferenčák
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)