Dočasné dopravné obmedzenia v Petržalke potrvajú až do konca novembra

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Električka, Petržalka, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Výstavba predĺženia električkovej trate do bratislavskej Petržalky si vyžiadala dočasné dopravné obmedzenia.

Až do konca novembra

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, úplne uzatvorenie trasy Jantárova cesta – Betliarska v Petržalke potrvá až do konca novembra. Od soboty vedie obchádzková trasa cez takzvaný bypass z Betliarskej cez Jantárovú cestu, Vyšehradskú a Lietavskú.

„Doprava z uzatvoreného úseku časti Jantárovej cesty po Lietavskú nahradila nová obchádzková trasa vedúca pozdĺž pôvodnej cestnej komunikácie,“ konštatuje samospráva.

Zmeny v premávke MHD

Zmeny v doprave sa dotýkajú aj mestskej hromadnej dopravy, a to najmä liniek 59, 92, 95, 98, 99, 192, N95 a N99 a čiastočne tiež liniek 68, 83 a 94 z Depa Petržalka.

Spoje 59, 98, 99 a N99 budú počas obmedzení premávať obchádzkovou trasou, zastávku Znievska nebudú obsluhovať vôbec. Zastávky Znievska, Budatínska, Lúky V a Vyšehradská obslúžia spoje 95, 192, N95 a výjazdové i dojazdové spoje liniek 68, 83 a 94, ktoré budú medzi zastávkami Strečnianska a Ľubovnianska premávať obojsmerne po Lietavskej, Vyšehradskej a Jantárovej ceste.

Linka 95 bude po dobu obmedzení medzi zastávkami Strečnianska a Vyšehradská premávať po Lietavskej a Vyšehradskej ulici. Zastávky Lúčanka a Strečnianska sú po novom umiestnené na dočasnej komunikácii. Rovnako to je aj prípade nástupišťa Vyšehradská smerom na Muchovo námestie, ktoré sa presunulo na nástupište linky 93 smer Hlavná stanica.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať