Dopravný podnik mesta Martin kúpi nové autobusy, za 35 vozidiel zaplatí vyše 7,3 milióna eur bez DPH

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autobusy, MHD
Foto: ilustračné, Getty images

Martinskú mestskú hromadnú dopravu (MHD) bude od budúceho roka zabezpečovať Dopravný podnik mesta Martin (DPMM) prostredníctvom 35 autobusov na CNG pohon.

Ako informoval na brífingu riaditeľ DPMM Ján Slamka, s víťazom verejného obstarávania už podpísal zmluvu v objeme 7 364 000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Zákazku vysúťažili za dobrú cenu

DPMM vystrieda doterajšieho prevádzkovateľa MHD na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva zo záveru vlaňajšieho roka. Tender na obstaranie nových autobusov vyhlásila novovzniknutá mestská spoločnosť začiatkom marca.

„Predpokladaná hodnota zákazky bola 9 520 000 eur bez DPH, pričom víťazný uchádzač ponúkol cenu 7 364 000 eur bez DPH. Považujem to za veľmi dobrú vysúťaženú cenu, kde nám nákup jedného autobusu vychádza na 210 400 eur,“ uviedol Slamka.

Záujem malo šesť uchádzačov

O zákazku malo záujem šesť uchádzačov, najvýhodnejšiu ponuku predložila košická firma Tempus-Trans, ktorá do Martina dodá autobusy produktovej rady Urbanway od spoločnosti Iveco Bus. Šéf martinského dopravného podniku už má predstavu o financovaní nákupu.

„Dopravný podnik spoločne s mestom má predjednaný úver v jednej bankovej inštitúcii, momentálne rokujeme ešte s ďalšími bankami, aby tento úver bol čo najvýhodnejší pre dopravný podnik aj pre mesto Martin,“ poznamenal Slamka.

Martinčania zaplatia menej

Primátor Ján Danko ocenil bezproblémový proces verejného obstarávania.

„Verím, že obyvatelia ocenia dizajn a komfort nových autobusov. Týmto máme za sebou prvú veľmi dôležitú etapu budovania nášho vlastného dopravného podniku. Pre všetkých Martinčanov tiež na začiatok prevádzky plánujeme zaviesť výrazné zľavy na cestovné lístky, aby sme využívanie mestskej hromadnej dopravy po pandémii podporili,“ uviedol Danko.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Danko
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta MartinTempus - Trans