Košické letisko sa môže chváliť rekordom, zaznamenalo medziročný nárast cestujúcich o 19 percent

Letisko Košice

Ešte nikdy v júli neprešlo bránami košického letiska toľko cestujúcich ako v tomto roku. Spolu na všetkých letoch v uplynulom mesiaci na ňom vybavili viac ako 97-tisíc osôb, čo je o 1,4 % viac ako v júli minulého roka.

Nárast o 19 percent

Celkovo za sedem mesiacov roka pracovníci košického vzdušného prístavu vybavili skoro 345-tisíc pasažierov. Letisková spoločnosť v utorok informovala, že ide o medziročný nárast o 19 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 je to viac o 9 %.

Vyše 243-tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do a zo siedmich destinácií Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň. Ďalších, takmer 100-tisíc pasažierov letelo z Košíc a späť na charterových letoch a zvyšné necelé dve tisícky využili lety všeobecného letectva.

Historicky najvyššie čísla

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak uviedol, že rastúci záujem o lietanie z Košíc potvrdzujú aj historicky najvyššie júlové čísla. „Ďalším pozitívnym faktom je, že počas prebiehajúcej letnej sezóny evidujeme na našom letisku cestujúcich nielen z Košického a Prešovského kraja, ale aj zo stredného a severného Slovenska,“ dodal.

Letná dovolenková sezóna na letisku v Košiciach trvá naplno od júna. V ponuke cestovných kancelárií je pre zájazdy s odletom z Košíc dostupných desať destinácií v ôsmich krajinách – turecká Antalya, bulharský Burgas, grécke Heraklion a Rodos, chorvátsky ostrov Brač, ako aj letoviská Hurghada a Marsa Matruh v Egypte, Monastir v Tunisku, Larnaca na Cypre a Lamezia Terme v Taliansku. Novými destináciami, do ktorých sa doteraz z Košíc nelietalo, sú Brač a Marsa Matruh.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Thomas Dworschak
Firmy a inštitúcie Letisko Košice