Letecká spoločnosť American Airlines očakáva za tretí kvartál zisk vďaka pomoci federálnej vlády

American Airlines
Lietadlo spoločnosti American Airlines. Foto: ilustračné, SITA/AP

Americká letecká spoločnosť American Airlines očakáva zintezívnenie prepravy počas vianočných sviatkov a predpokladá, že jej letový poriadok bude rušnejší ako počas vrcholu letnej dovolenkovej sezóny.

Letecká firma v utorok uviedla, že počas najrušnejších dní sviatkov bude prevádzkovať viac ako 6 100 letov. Tento výhľad firma vyslovila v správe pre regulačný úrad.

Stratili by vyše šesťsto miliónov

Zároveň v nej uviedla, že za tretí kvartál očakáva zisk vďaka pomoci federálnej vlády počas pandémie. Odhaduje však, že bez zahrnutia vládnej pomoci by vykázala stratu 620 až 675 miliónov dolárov.

Spoločnosť American Airlines konštatovala, že jej príjmy za tretí kvartál budú o zhruba 25 percent nižšie ako v rovnakom období roku 2019.

Tržby sú výraznejšie nižšie

Predikciu tak mierne vylepšila, pretože doteraz predpokladala, že jej príjmy oproti rovnakému obdobiu pred dvomi rokmi budú nižšie o 24 až 28 percent.

Letecká doprava v USA sa zotavila na takmer 80 percent predpandemickej úrovne, ale jej tržby sú nižšie výraznejšie, keďže zaostáva oživovanie prepravy lukratívnej klientely na služobných cestách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie American Airlines