Logistická spoločnosť cargo-partner má nového majiteľa, stala sa ním japonská spoločnosť Nippon Express

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cargo partner
Medzinárodná špedičná spoločnosť cargo-partner. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Medzinárodná špedičná spoločnosť cargo-partner, ktorá patri na Slovensku k popredným poskytovateľom prepravy a logistiky, má nového majiteľa.

Nový vlastník

Po nadobudnutí 100 % akcií sa ním stala japonská spoločnosť Nippon Express Holdings cez svoju dcérsku firmu Nippon Express Europe. Nový vlastník o tom informoval s tým, že prevzatie dokončil na základe zmluvy o prevode akcií z mája 2023 s cargo-partner Group Holding a jej dcérskymi spoločnosťami.

Cargo-partner so sídlom v rakúskom Fischamende v spolkovej krajine Dolné Rakúsko má silnú logistickú základňu v strednej a východnej Európe. Skupina je zameraná najmä na leteckú a námornú prepravu v Európe, Ázii a Severnej Amerike, poskytuje aj železničnú a kamiónovú dopravu, či zmluvné logistické služby.

Rozšírenie objemu prepravy

„Výsledné rozšírenie objemu leteckej a námornej prepravy posilní konkurencieschopnosť skupiny na globálnom trhu, umožní jej reagovať na rozmanité požiadavky jej zákazníkov. Zvýši jej schopnosť uspokojovať logistický dopyt medzi Áziou a Európou a inými krajinami,“ uviedla regionálna marketingová manažérka pre Česko, Poľsko a Slovensko zo spoločnosti cargo-partner SR Barbora Ďaďová.

Skupina cargo-partner dosiahla v roku 2022 konsolidované tržby cez 2 miliardy eur a zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) 71,5 milióna eur. Spoločnosť bola založená v roku 1983, v súčasnosti celosvetovo zamestnáva 4-tisíc ľudí. Spoločnosť cargo-partner SR so sídlom v Bratislave vznikla v roku 1993, podľa Obchodného registra má základné imanie takmer 830-tisíc eur. Jej spoločníkmi sú cargo-partner overland z Roermondu v Holandsku a rakúsky CP Global Logistics Holding.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať