Medzi Popradom a Smokovcom nahradili vlaky pre výlukové práce autobusy, cestujúci by pri kúpe lístka mali spozornieť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAD Poprad

Vlaky medzi železničnou stanicou Poprad-Tatry a Starý Smokovec nahradila počas pondelka autobusová doprava, rovnako tomu bude aj v utorok.

Informovalo o tom mesto Vysoké Tatry, podľa ktorého sú dôvodom výlukové práce. Tie budú Železnice SR v oba dni vykonávať v čase od 7:30 do 13:30.

Vlaky nahradí autobusová preprava

Všetky vlaky budú v uvedenom čase na danom úseku nahradené autobusovou dopravou,“ upozornila samospráva. Autobusy budú zastavovať v Poprade vľavo pred východom zo spodnej haly železničnej stanice, respektíve pred budovou pošty.

Vo Veľkom Slavkove v smere Starý Smokovec na zastávke SAD na Tatranskej ulici č. 42 a v smere do Popradu na zastávke SAD pri kostole. V Novej Lesnej bude spoj zastavovať pri cintoríne, Pod lesom pri základnej škole a v Dolnom Smokovci pri budove železničnej zastávky. V Starom Smokovci zase na hlavnom autobusovom stanovišti SAD.

Pozor na kúpu lístkov

Samospráva upozornila, že predaj cestovných lístkov vodič autobusu nezabezpečuje. Zakúpiť si ich tak musia v osobnej pokladnici. Preprava detských kočíkov a bicyklov nie je povolená.

Výlukové práce budú železničiari vykonávať aj v utorok medzi 8:10 a 13:20 na trati medzi Studeným Potokom a Kežmarkom. Aj v tomto prípade tak budú vlaky nahradené autobusovou dopravou. Tá bude zastavovať v Kežmarku pri železničnej stanici, v Huncovciach na zastávke SAD v obci a v Studenom Potoku na hlavnej ceste pri železničnej stanici.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železnice Slovenskej republiky (ŽSR)