Medzinárodné letisko Dubaj odbavilo už viac ako štyridsať miliónov pasažierov, ako jedno z mála ostáva otvorené pre Rusov

Medzinárodné letisko Dubaj
Medzinárodné letisko v Dubaji. Foto: ilustračné, SITA/AP

Medzinárodné letisko Dubaj, ktoré je najvyťaženejším na svete, v utorok oznámilo, že v prvom polroku tohto kalendárneho roka odbavilo 41,6 milióna pasažierov. Po pandémii koronavírusu a rôznych lockdownoch je to viac ako čísla za rovnaké obdobie v roku 2019.

Úroveň spred pandémie

Letisko, ktoré je domovom aeroliniek Emirates, dlhodobo slúži ako barometer pre letecký priemysel na celom svete. Najnovšie údaje odrážajú správy, ktoré ponúka Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA), že celosvetová doprava je na úrovni 94 % hodnôt spred pandémie COVID-19.

Dovedna 41,6 milióna pasažierov predstavuje značný nárast z 27,9 milióna cestujúcich v rovnakom období minulého roka, keďže letecké spoločnosti momentálne opäť prevádzkujú viac lietadiel a trás.

Významný trh

Osobnú dopravu tento rok vo veľkej miere poháňali štandardné destinácie dubajského letiska ako India, Saudská Arábia, Spojené kráľovstvo či Pakistan.

Rusko bolo tiež významným trhom, pretože Dubaj zostáva jedným z mála miest, ktoré sú uprostred vojny Moskvy proti Ukrajine stále otvorené pre Rusov.

Medzinárodné letisko Dubaj v súčasnosti obsluhuje 257 destinácií v 104 krajinách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA)