Mestskú autobusovú dopravu v Leviciach zabezpečí naďalej Arriva Nové Zámky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ilustračné foto: arriva.sk

Mesto Levice má za prevádzku mestskej autobusovej dopravy na desať rokov uhradiť spoločnosti Arriva Nové Zámky 8,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 6. februára (SITA) – Mestskú autobusovú dopravu v Leviciach bude ďalších desať rokov zabezpečovať opäť spoločnosť Arriva Nové Zámky, a. s. Mesto Levice má za poskytovanie tejto služby vo verejnom záujme od 1. januára 2018 do 31. decembra 2027 uhradiť 8,53 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (10,24 mil. eur vrátane DPH). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej vlani v septembri, pričom pôvodná odhadovaná hodnota zákazky predstavovala 8,815 mil. eur bez DPH.

Mesto a prepravca už podpísali zmluvu

Jedinú ponuku predložil vybraný autobusový dopravca. Mestská autobusová doprava v Leviciach má deväť pravidelných liniek, vrátane školského busu. Mesto Levice a Arriva Nové Zámky na základe verejného obstarávania už podpísali zmluvu o službách vo verejnom záujme a zabezpečení mestskej autobusovej dopravy osôb v meste Levice.

Spoločnosť sa zaviazala zabezpečiť dopravné služby v plánovanom rozsahu 325 tisíc kilometrov za prvý rok zmluvy (2018), čo na desať rokov predstavuje 3,25 milióna kilometrov. Mesto môže počas účinnosti zmluvy jednostranne zvýšiť alebo znížiť rozsah dopravných služieb za celú dobu jej trvania, spolu maximálne o desať percent oproti východziemu plánovanému rozsahu.

Ilustračné foto: arriva.sk.

O výkonoch na ďalší rok sa dohodnú do novembra

Rozsah výkonov na nasledujúci rok si budú mesto a dopravca vzájomne odsúhlasovať každoročne do 30. novembra. „Zmena rozsahu poskytovania dopravných služieb bude vždy realizovaná prostredníctvom zmeny platných cestovných poriadkov pre príslušný kalendárny rok v súlade so zákonom o cestnej doprave. Dopravca sa v súčinnosti s objednávateľom zaväzuje vynakladať maximálne úsilie pri optimalizácii spojov liniek v dotknutom území mesta s cieľom ich efektívneho využitia,“ uvádza sa v zmluve.

Prevádzkujú deväťdesiat prímestských liniek

Spoločnosť Arriva Nové Zámky, a. s., bola založená koncom roku 2001 a v Obchodnom registri je zapísaná od 1. januára 2002. Pod súčasným menom funguje od roku 2013, dovtedy mala názov Slovenská autobusová doprava Nové Zámky, a. s. (SAD Nové Zámky).

Spoločnosť prevádzkuje deväťdesiat prímestských autobusových liniek vo verejnom záujme na objednávku Nitrianskeho samosprávneho kraja v okresoch Nové Zámky, Komárno, Levice, Šaľa, ako aj mestskú autobusovú dopravu na objednávku miest v Nových Zámkoch, Šuranoch, Komárne, Štúrove, Šali, Šahách a Leviciach. Základné imanie spoločnosti predstavuje 8,86 mil. eur. Spoločnosť je súčasťou skupiny Arriva na Slovensku, Arriva patrí do nadnárodnej dopravnej spoločnosti Deutsche Bahn AG.

Ilustračné foto: arriva.sk.
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať