MH Manažment pripravuje predaj menšinových podielov v troch podnikoch SAD, jediným kritériom bude cena

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAD Prešov
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský, Getty Images - koláž WBN

MH Manažment pripravuje predaj menšinových podielov v troch podnikoch SAD. Pre agentúru SITA to potvrdila marketingová manažérka spoločnosti Denisa Rumanová. Celkovo štátna firma disponuje podielmi v 17 podnikoch SAD. Jej zámerom je postupne odpredať všetky.

„Vedenie MH Manažmentu dospelo k rozhodnutiu odpredať menšinové podiely štátu v SAD v súlade s dlhodobou stratégiou postupného útlmu činností spoločnosti schválenou Ministerstvom hospodárstva SR,” uviedla k aktuálnym krokom Rumanová.

Zároveň dodala, že kontinuálne pracujú na predaji štátnych podielov v spoločnostiach, v ktorých majú marginálnu účasť, a teda obmedzené možnosti ovplyvňovať strategické a prevádzkové rozhodnutia.

Predaj podielov v uvedených troch podnikoch SAD sa uskutoční prostredníctvom dvojkolovej verejnej súťaže, predložením ponúk a následnou elektronickou aukciou. Jediným hodnotiacim kritériom bude najvyššia ponúknutá cena.

„Predložené ponuky bude vyhodnocovať deväťčlenná komisia úplne nezávislá od vedenia MH Manažment, ktorej úlohou bude posúdenie nastavenia verejnej súťaže, jej priebehu ako aj predložených ponúk,” priblížila Rumanová. Finančné prostriedky získané predajom patria štátu a budú podľa nej použité na ďalšie rozvojové aktivity spoločností patriacich pod MH Manažment.

MH Manažment

…je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku. Jej 100 % akcionárom je Ministerstvom hospodárstva SR. Hlavnou úlohou firmy je spravovanie majetkových podielov štátu v 46 podnikoch.

Patria sem napríklad 100 % podiely v spoločnostiach Dlhopis o.s.p., Poliklinika Tehelná v Bratislave a teplárenské podniky v Bratislave, Košiciach, Martine, Trnave, Zvolene a v Žiline, viac ako 80 % podiel v kúpeľoch Sliač, 75 % podiel v Burze cenných papierov a menej ako 50 % podielov v sedemnástich podnikoch SAD.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRSlovenská autobusová doprava (SAD)