Ministerstvo dopravy finančne podporí tretiu etapu modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
"Plávajúca trať" pred zastávkou Segnerova (© DuPe, web: imhd.sk)
Rekonštrukcia trate čaká aj Ružinovskú radiálu. Foto: ilustračné, imhd

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) podporilo modernizáciu Dúbravsko-Karloveskej radiályBratislave 66-miliónmi eur. Vyplýva to z dnešného oznámenia ministerstva. Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal dnes podpísal zmluvu o nenávratný finančný príspevok na projekt modernizácie električkovej trate Dúbravsko-Karloveskej radiály.

Miliónový balík na modernizáciu

Minister svojím podpisom zazmluvnil finančné prostriedky vo výške viac ako 66-miliónov eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Urobil tak po stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom, kde rokovali o viacerých mestských dopravných a stavebných projektoch.

„Mestské dopravné projekty sú dôležitou súčasťou Operačného programu Integrovaná infraštruktúra ako podpora ekologického cestovania obyvateľov. Pre Bratislavu máme vyčlenené prostriedky z eurofondov nielen na Dúbravsko-Karloveskú radiálu, ale aj na stavbu električkovej trate v Petržalke, ktorá sa pripravuje,“ informoval minister Doležal.

Nové trate a zástavky

Dúbravsko-Karloveská radiála sa nachádza v intraviláne hlavného mesta a prechádza územím mestských častí Staré Mesto, Karlova Ves a Dúbravka.

Modernizovaný úsek trate v dĺžke približne 6,77 km sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí sa v križovatke ulíc M. Sch. Trnavského s Hanulovou/Bagarovou.

V rámci projektu ide o komplexnú modernizáciu trate, pri ktorej sa nahradia zastarané a opotrebované konštrukcie električkovej trate za nové, vybudujú sa nové nástupištia zastávok, nové trakčné vedenie, verejné osvetlenie a dopravná signalizácia, zrekonštruujú sa priechody a podchody pre chodcov a prejazdy pre autá.

Povrch novej dráhy bude striedavo tvoriť pevný betónový kryt a vegetačný kryt. S výstavbou sa začalo minulý rok v júni, ukončenie modernizácie električkových tratí v Karlovej Vsi je plánované na september tohto roka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DoležalMatúš Vallo
Firmy a inštitúcie Magistrát hl. m. SR BratislavaMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR