Medzi obcami Mokrance a Buzica skladajú dočasný provizórny most, motoristi by už čoskoro nemuseli využívať obchádzku (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mokrance, Buzica, most
Medzi obcami Mokrance a Buzica (obe okres Košice-okolie) sa začalo so skladaním dočasného provizórneho mosta. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Medzi obcami Mokrance a Buzica (obe okres Košice-okolie) sa začalo so skladaním dočasného provizórneho mosta. Ako informoval Košický samosprávny kraj (KSK), motoristi by už koncom apríla nemuseli využívať obchádzku.

Úsek je aktuálne uzavretý

Mostné provizórium im poslúži, až kým nebude postavený nový most, keďže pôvodný most cez potok Čečanka bol zbúraný a úsek je v súčasnosti uzavretý. S osádzaním mostného provizória začali v utorok 19. marca.

„Skladanie mostného provizória začala Košická župa na základe vydaného povolenia od dopravného oddelenia Okresného úradu Košice-okolie. Cieľom je čo v najkratšom možnom čase vybudovať a uviesť do prevádzky provizórny mostný objekt, ktorý bude slúžiť pre potreby motoristov. Výstavba premostenia bude dokončená v apríli a provizórium sa bude môcť využívať po nadobudnutí právoplatnosti jeho kolaudácie,“ avizuje KSK.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Investícia vyše 700-tisíc eur

Košická župa uviedla, že ide o prvý podobný projekt v réžii Správy ciest KSK, kedy s vlastnými prostriedkami stavajú premostenie. To by malo mať dĺžku 19 metrov a šírku tri a pol metra.

„Motoristi ho môžu využívať až do ukončenia výstavby nového mostu. Po skončení rekonštrukcie sa dočasné premostenie odstráni a dotknuté územie sa upraví do pôvodného stavu,“ doplnil kraj.

Za účelom vybudovania plnohodnotného mosta je v súčasnosti realizované verejné obstarávanie na hlavného zhotoviteľa stavby. Tá by mala podľa odhadov stáť 725-tisíc eur, ktoré budú pochádzať z rozpočtu župy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Správa ciest Košického samosprávneho kraja