Nápor cestujúcich v autobusoch sa od nového školského roka zvýšil a môže sa tak stať, že nezastavia na všetkých zastávkach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva, autobus, Bratislava

Prevádzkovateľ prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji Arriva eviduje zvýšený nápor cestujúcich od začiatku školského roka. Následkom toho sa môže stať, že niektoré spoje dosiahnu plnú kapacitu a nezastavia na všetkých zastávkach.

„Ide o výkyv v počte cestujúcich, ktorý sa pravidelne opakuje vždy začiatkom školského roka. Spoje na týchto linkách premávajú v poobedňajšej špičke v intervale 7,5 minúty a cestujúci tak majú možnosť využiť nasledujúci spoj bez zbytočného čakania,“ uviedol hovorca spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach.

Spoločnosť Arriva podľa hovorcu zabezpečuje všetky linky v rámci Bratislavského kraja na základe požiadaviek objednávateľa – Bratislavského samosprávneho kraja.

Bratislavská integrovaná doprava ako integrátor podrobne monitoruje obslužnosť aj obsadenosť všetkých liniek verejnej dopravy v kraji, a ak by sa potvrdil pretrvávajúci vyšší záujem o konkrétne spoje, navrhne zmeny cestovných poriadkov vrátane posilnenia spojov tak, aby zodpovedali potrebám cestujúcich,“ uzavrel hovorca.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Stach
Firmy a inštitúcie ArrivaBSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)