Národná diaľničná spoločnosť bude mať nové vedenie. Šéfom sa stane Macháček

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Logo NDS
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko
Tento článok pre vás načítala AI.

Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) bude od pondelka 13. novembra viesť Filip Macháček. Popri funkcii generálneho riaditeľa bude zároveň vykonávať post predsedu predstavenstva.

Nahradí dočasne povereného generálneho riaditeľa NDS Stanislava Beňa, ktorý naďalej ostáva v spoločnosti ako člen predstavenstva a investičný riaditeľ.

Novým členom predstavenstva bude Rastislav Droppa miesto Tatiany Novotnej. Ministerstvo dopravy SR informovalo v piatok o personálnych zmenách vo vedení NDS s tým, že v krátkom čase vypíše výberové konania na funkcie generálneho aj finančného riaditeľa a rovnako na funkcie členov predstavenstva.

Funkcie sú len dočasné

Macháček aj Droppa sú do funkcií vymenovaní dočasne, najviac na šesť mesiacov. Macháček pracoval ako generálny riaditeľ sekcie environmentálneho hodnotenia a odpadového hospodárstva na Ministerstve životného prostredia SR či ako poradca na Ministerstve zdravotníctva SR. Droppa pôsobil vo vedúcich pozíciách v Pôdohospodárskej platobnej agentúre ako riaditeľ sekcie správy majetku či riaditeľ úseku strategických informácií.

Minister dopravy Jozef Ráž mladší (nominant Smeru-SD) od svojho nástupu už stihol vymeniť vedenie Slovenskej správy ciest, Verejných prístavov a na návrh správnej rady aj Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Odvolaný bol aj Jacko

Predchádzajúci dočasný minister dopravy Pavol Lančarič krátko pred vymenovaním súčasne vlády odvolal z čela NDS Vladimíra Jacka. Dôvodom podľa vyjadrení rezortu dopravy bolo manažérske pochybenie pri tendri na výstavbu úseku R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča.

Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol, že NDS musí tento tender vyhodnotiť nanovo. Vedením spoločnosti dočasne poverili investičného riaditeľa Stanislava Beňa.

Jacko odmietol akékoľvek úvahy o svojom domnelom manažérskom pochybení v súvislosti s tendrom na výstavbu úseku R1. Tvrdil, že spolu s investičným riaditeľom podpísali vylúčenie uchádzača, ale nemohli konať inak.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef Ráž mlPavol LančaričStanislav BeňoTatiana NovotnáVladimír Jacko
Firmy a inštitúcie Ministerstvo dopravy SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRNDS Národná diaľničná spoločnosťPPA Pôdohospodárska platobná agentúraSMER-SDSSC Slovenská správa ciestÚVO Úrad pre verejné obstarávanieŽSR Železnice Slovenskej republiky