Národná diaľničná spoločnosť predala tohto roku takmer tri a pol milióna elektronických diaľničných známok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dialnica d1
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) predala počas tohto roku 3 466 327 kusov elektronických diaľničných známok. Spomedzi všetkých typov sa najviac predávala desaťdňová známka, doposiaľ sa jej predalo viac ako 1,7 milióna kusov.

Ako uvádzajú diaľničiari, celkové tržby z predaja e-známok dosiahli takmer 71 mil. eur bez DPH, pričom najväčší podiel mal predaj 365-dňovej e-známky. Dosahoval asi 48 %.

Pozor na platnosť e-známky

Predpredaj diaľničných známok platných na budúci rok už pritom NDS spustila 19. decembra. „Od tohto dňa sme predali 6 559 diaľničných známok s ročnou platnosťou a 728 kusov s 365-dňovou platnosťou. Aj tento údaj potvrdzuje fakt, že o ročné známky je stále vysoký záujem,“ konštatuje.

Diaľničiari zároveň upozorňujú, ze platnosť ročnej e-známky je limitovaná kalendárnym rokom, čiže od 1. januára 2022 do 31. januára nasledujúceho roka. Platnosť 365-dňovej e-známky sa nevzťahuje na kalendárny rok, ale platí od dňa zakúpenia nasledujúcich 365 dní.

„Pri kúpe e-známky by tak mali byť motoristi pozorní, o ktorú z nich majú záujem, aby nedošlo k zámene typu,“ pripomína NDS.

K dispozícii je web aj appka

Aj v nasledujúcom roku pritom majú motoristi k dispozícii ročnú a 365-dňovú známku za 50 eur, tridsaťdňovú známku za 14 eur a desaťdňovú známku za 10 eur.

Môžu si ich zakúpiť prostredníctvom internetového portálu www.eznamka.sk alebo pomocou mobilnej aplikácie eznamka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť