Peniaze z mýta sa majú vrátiť do infraštruktúry a nie oligarchom, vraví šéf UNAS a avizuje ďalší protest

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PROTEST: Autodopravcov za zníženie ceny PHM
Kamión dočasne blokuje prejazd na Rožňavskej ulici v Bratislave počas protestu Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), Bratislava, 14. február 2022. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) už vopred avizuje, že pre mýtny systém plánuje opäť protestovať. A to v prípade, že nový národný mýtny systém nebude sprevádzkovaný začiatkom budúceho roka, po uplynutí zmluvy o jeho prevádzke koncom tohto roka.

„Pokiaľ nepríde k reálnemu výsledku ohľadom výberového konania s tým, že sa nespustí mýto v roku 2023, automaticky vyjdeme 1. januára do ulíc,“ povedal vo štvrtok na brífingu predseda UNAS Stanislav Skala.

Súčasný mýtny systém je podľa neho neefektívny a nevýhodný pre krajinu. „Potrebujeme, aby sa peniaze z mýta vrátili späť do infraštruktúry a nie, aby išli oligarchom,“ uviedol.

Skala vyzval premiéra a ministra financií, aby v súvislosti s mýtom začali konať. „Nechceme ďalšie rozkrádanie. Keď išli do vlády, sľubovali, že rozkrádačky zmetú zo stola. Nestalo sa tak,“ dodal predseda UNAS.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Stanislav Skála
Firmy a inštitúcie UNAS Únia autodopravcov Slovenska