Počas letnej sezóny sa mení parkovanie na Štrbskom Plese, dočasné parkovanie ponúka Tatranská Štrba

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
parkovanie, autá, parkovisko
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách avizovalo na aktuálnu letnú turistickú sezónu zmenu v oblasti dopravy a parkovania. Nebude sa už parkovať v športovom areáli na bežeckých tratiach.

Rovnako parkovisko pri hoteli FIS už nebude určené pre verejnosť, ale len pre dopravnú obsluhu.

Dôraz na ochranu prírody

„Týmto riešením sa síce dosť podstatne znížia už dnes chýbajúce parkovacie miesta, ale o to väčší dôraz sa bude dávať na ochranu prírodného prostredia na Štrbskom Plese vrátane zvýšenia bezpečnosti pre návštevníkov,“ uviedla Anna Hurajtová z obecného úradu v Štrbe.

Po naplnení parkovacej kapacity Štrbského Plesa na vyznačených parkoviskách bude doprava presmerovaná do Tatranskej Štrby, kde bude pripravená dočasná parkovacia plocha pre osobné autá.

„Odtiaľ bude možné využiť náhradnú autobusovú dopravu za zatiaľ nefungujúcu zubačku, ktorá sa bude rekonštruovať do septembra tohto roka. Okrem toho bude priamo pri tejto odstavnej ploche možnosť nastúpiť na pravidelnú autobusovú dopravu SAD Poprad, ktorá turistov odvezie na centrálne parkovisko na Štrbskom Plese,“ doplnila Hurajtová.

Sezóna už odštartovala

Tohtoročná letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách odštartovala koncom minulého týždňa.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková, návštevníci budú môcť tento rok zadarmo spoznávať históriu, pamiatky a zaujímavosti najznámejších tatranských osád počas kultúrno-turistickej prechádzky s profesionálnym sprievodcom v rámci sérií Putovaní za históriou tatranských osád.

S otvorením sezóny odštartovalo aj Tatranské kultúrne leto 2021. Organizátori pripravili v tatranských osadách desiatky kvalitných programov – predstavenia, letné kiná, multižánrové koncerty. Späť je aj Popradské kultúrne leto, ktoré ponúkne 70 dní vystúpení domácich a zahraničných interpretov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna HurajtováLucia Blašková