Bratislavské letisko vybavilo zatiaľ cez 1,6 milióna cestujúcich, medziročne skoro o tretinu viac

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko M. R. Štefánika, Bratislavské letisko
Tento článok pre vás načítala AI.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo za desať mesiacov tohto roka celkovo viac ako 1,6 milióna cestujúcich. Ich počet oproti rovnakému obdobiu minulého roka vzrástol o 29 %, miera obnovy množstva pasažierov v porovnaní s desiatimi mesiacmi predpandmického roka 2019 dosiahla 81 %.

Medziročný nárast cestujúcich

Letisková spoločnosť v utorok zároveň informovala, že v októbri zaznamenala takmer 130-tisíc cestujúcich, čo je medziročne nárast o 31 %, z ich počtu v tom istom mesiaci roka 2019 to znamená podiel 80 %.

Bratislavské letisko vybavilo v októbri spolu 2 064 vzletov a pristátí, od začiatku roka do konca októbra celkovo 23 363 letov.

Z najväčšieho domáceho letiska cestujúci v desiatom mesiaci najviac využívali letecké spojenia do a z Londýna, Milána, Dublinu, Malty a Solúna.

Dominovala Hurghada či Antalya

„V charterovej doprave v októbri dominovala egyptská Hurghada, na druhej priečke sa umiestnil Bahrajn a nasleduje turecká Antalya. Najviac cestujúcich v desiatom mesiaci vybavili leteckí dopravcovia Ryanair, Wizz Air a Smartwings,“ uviedla mediálna zástupkyňa letiska Veronika Tóthová.

Počas zimnej letovej sezóny sú okrem pravidelných liniek k dispozícii aj viaceré charterové destinácie. „Priamo z Bratislavy je možné letieť charterami napríklad na Kubu, do Dominikánskej republiky, Vietnamu, Bahrajnu, na Zanzibar, do Ománu či Senegalu,“ dodala Tóthová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika