Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji je stabilizovaná, bezplatné cestovanie čoskoro skončí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autobus, Arriva

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji je po počiatočných problémoch s výpravou spojov stabilizovaná. Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, aktuálne sa obslužnosť pohybuje na úrovni 98 percent.

Preto sa po dvoch mesiacoch končí bezplatná doprava a od 1. marca sa autobusová doprava vracia do normálu. „Cestujúci si budú kupovať lístky ako boli zvyknutí, v platnosti ostávajú ceny aj všetky zľavy, ktoré využívali doteraz,“ spresnila Forman.

Dva mesiace cestovania zdarma

Od 15. novembra 2021 zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá zaznamenala spočiatku významné výpadky spojov. Samosprávny kraj sa preto rozhodol kompenzovať vzniknuté problémy cestovaním zadarmo, a to v mesiacoch január a február 2022.

V rámci kompenzácií pripravuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) aj automatické predlžovanie platnosti predplatných cestovných lístkov (PCL) tým cestujúcim, ktorí mali platný PCL v termíne od 15. novembra 2021 do 28. februára 2022. „Termín spustenia a podrobnosti oznámi BID vopred,“ uviedla hovorkyňa BSK.

Karta od Slovak Lines

V tejto súvislosti BID upozorňuje cestujúcich, ktorí mali zakúpenú čipovú kartu u pôvodného dopravcu Slovak Lines, aby priložili túto kartu v autobuse dopravcu Arriva k označovaču pri predných dverách – k čítačke pod displejom.

„Priložením k zariadeniu sa im karta prepíše na nového dopravcu. Môžu tak urobiť aj teraz v období bezplatnej dopravy,“ uzavrela Forman.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Forman
Firmy a inštitúcie Arriva Mobility SolutionsSlovak Lines