Rekonštrukčné práce obmedzili železničnú dopravu na hornej Nitre, Kysuciach aj v Novohrade. Vlaky nahradili autobusy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak, ZSSK
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničnú dopravu na viacerých traťových úsekoch čiastočne obmedzujú avizované výluky. Napríklad v Hornej Nitre, Kysuciach či v Novohrade. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pre rekonštrukčné práce na infraštruktúre za dotknuté vlaky zvyčajne nasadila náhradnú autobusovú dopravu.

Na šesťkilometrovom úseku medzi Zemianskymi Kostoľanmi a Oslanmi v okrese Prievidza pre výluku 25. a 26. októbra vypadlo po päť rýchlikov a osobných vlakov. Autobusy ich nahradili od rána zhruba na päť a pol hodiny na trase Zemianske Kostoľany – Bystričany – Oslany a späť. V železničnej stanici Oslany pri rýchliku R 748 je potrebný prestup cestujúcich z náhradnej do kmeňovej vlakovej súpravy.

Počkáte si približne štvrť hodinu

„Predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť 15 minút. V prípade väčšieho omeškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ upozornil národný vlakový dopravca. Úsek Zemianske Kostoľany – Oslany je súčasťou trate Nové Zámky – Prievidza dlhej 113 kilometrov.

Obmedzenie na úseku Rybany (okres Bánovce nad Bebravou) – Chynorany (okres Partizánske) a späť v dĺžke osem kilometrov do štvrtka vyradilo dva dopoludňajšie osobné vlaky na linke medzi Trenčínom a Chynoranmi. Autobusy za tieto vlaky jazdia medzi Rybanmi a Chynoranmi cez Ostratice. Tento úsek je na 49-kilometrovej trati Trenčín – Chynorany. Výluka na úseku Handlová – Chrenovec v dĺžke 10 kilometrov zastavila do stredy štyri osobné vlaky počas 4,5 hodiny. Ide o úsek na trati Prievidza – Horná Štubňa dlhej 37 kilometrov.

Premávať budú náhradné autobusy

Medzi Čadcou a Turzovkou v dĺžke 14 kilometrov od stredy do piatka nepremáva desať osobných vlakov približne v čase od 8. takmer do 15. hodiny. Cestujúci môžu počas siedmich hodín využiť náhradné autobusy na trase Čadca – Čadca, zastávka – Raková – Staškov – Staškov, zastávka – Podvysoká – Turzovka a späť. Vlaky môžu podľa železničiarov meškať asi 10 minút.

„Prípoje v ŽST Čadca budú zabezpečené,“ uviedla ZSSK. Úsek Čadca – Turzovka je časťou trate Čadca – Makov v dĺžke 26 kilometrov.

Na 14-kilometrovom úseku Lučenec – Fiľakovo zastávka a opačne do piatka nejazdia dva ranné osobné vlaky. Sú to spoje na linke Lučenec – Jesenské a späť. Úsek Lučenec – Fiľakovo zastávka patrí na trať Zvolen – Košice v dĺžke 230 kilometrov.

Informácie o aktuálnych výlukách sú zverejnené na www.zssk.sk/vyluky/.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko