Spoločnosť Arriva vypravila do prímestskej dopravy v Trnavskom kraji jedenásť nových autobusov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva, autobusy
Autobusy spoločnosti Arriva Trnava. Foto: www.facebook.com

Spoločnosť Arriva Trnava zaradila do prevádzky 11 nových autobusov, ktoré budú voziť cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v Trnavskom kraji.

Ide podľa spoločnosti Arriva Trnava o najmodernejšie autobusy SOR s dĺžkou 11 m a kapacitou 38 miest na sedenie a 42 miest na státie, ktoré spĺňajú najprísnejšiu emisnú normu EURO 6.

Čiastočne nízkopodlažné

Tri nové autobusy boli zadelené na dopravné stredisko spoločnosti v Trnave, štyri na stredisko v Piešťanoch, tri v Senici a jeden na stredisko v Hlohovci. Obslúžia minimálne 25 liniek prímestskej dopravy.

Nové autobusy sú čiastočne nízkopodlažné a vybavené plošinou, ktorá uľahčuje nastupovanie aj pre cestujúcich na vozíku a rodičov s kočíkom.

V ich výbave je výkonná klimatizácia s funkciou kúrenia, USB zástrčky na dobíjanie mobilných zariadení, bezdrôtové WiFi pripojenie a moderné elektronické informačné tabule.

Všetky majú GPS aj kamery

Všetky nové vozidlá disponujú aj GPS zariadením a kamerovým systémom pre zvýšenie bezpečnosti cestujúcich. Arriva Trnava o tom informovala v tlačovej správe.

„Nová posila našej flotily prímestských autobusov prináša nielen viac pohodlia pri cestovaní, ale je zároveň ďalším krokom k posilneniu dlhodobej udržateľnosti verejnej dopravy v Trnavskom kraji. Sme hrdí na to, že v spolupráci s objednávateľom, ktorým je Trnavský samosprávny kraj, prinášame dopravné riešenia, ktoré sú zároveň ekologické aj ekonomické,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ Arriva Trnava.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Nemec
Firmy a inštitúcie Arriva Trnava