Tender na dodanie technológie pre tunel Višňové sa opäť naťahuje, ponuky stále nikto nepredložil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tunel Višňové
Výstavba tunela Višňové. Foto: www.facebook.com

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) opakovane predĺžila lehotu na predkladanie a otváranie ponúk vo verejnej súťaži na naprojektovanie a dodanie technologického vybavenia 7,5-kilometrového diaľničného tunela Višňové.

Súčasťou zákazky je aj príprava informačného systému pre rozostavaný úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala v dĺžke 13,5 kilometra.

Lehota sa menila šiestykrát

Ako vyplýva z informácií vo Vestníku verejného obstarávania, aktuálny termín na ponuky je 2. marca, keďže ich nepredkladali ani 31. januára. Diaľničiari pôvodnú vlaňajšiu lehotu 25. októbra postupne zmenili už šiestykrát.

Tender na zákazku s odhadovanou hodnotou 71,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty bol zverejnený začiatkom augusta minulého roka.

NDS vyhlásila obstarávanie na technológiu tunela a informačný systém samostatne popri pokračujúcom dokončovaní stavebnej časti diaľničného úseku.

Aj pol roka po vyhlásení súťaže naďalej vysvetľovala mnoho ďalších otázok záujemcov k podmienkam zákazky, zároveň riešila novú žiadosť o nápravu týkajúcu sa počítačového programu k budúcemu dielu, pričom jej čiastočne vyhovela úpravou súťažných podkladov.

Výstavba mešká vyše troch rokov

Predlžovanie verejného obstarávania na technológiu tunela Višňové a informačný systém pre diaľničný úsek pri Žiline ohrozuje jeho celkové dokončenie do konca roka 2024.

Realizácia zákazky je plánovaná na dva roky, pričom ponuky po ich predložení ešte treba vyhodnotiť a vybrať dodávateľa.

Viac ako tri roky meškajúca výstavba úseku D1 s tunelom Višňové mala byť pôvodne hotová koncom roka 2019, motoristi by ho mali využívať v závislosti od zabezpečenia technológie tunela a informačného systému pravdepodobne najskôr v roku 2025.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť