Termín spustenia novej električkovej trate do Petržalky je nejasný, stavebné práce sú však v plnom prúde

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DOPRAVA: Výstavba električkovej trate do Petržalky
Stavenisko v lokalite Lúky v mestskej časti Bratislava-Petržalka počas 2. etapy výstavby električkovej trate v Petržalke v úseku Bosákova ulica - Janíkov dvor. Bratislava 31. august 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Výstavba predĺženia električkovej trate do bratislavskej Petržalky mala byť podľa posledných informácií magistrátu z konca minulého roka ukončená v septembri 2024. Aktuálne mesto neuvádza termín predpokladaného ukončenia stavby.

Naďalej platí, že robíme všetko preto, aby projekt predĺženia električkovej trate v Petržalke bol hotový čo najskôr,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Viaceré premenné

Opätovné spustenie Jantárovej cesty a križovatiek Betliarska a Lietavská podľa neho závisí od viacerých premenných, najmä však od priaznivých klimatických podmienok.

Zhotoviteľ robí všetko pre to, aby bola premávka v tomto úseku obnovená čím skôr, predpokladáme termín marec 2024,“ spresnil hovorca. 

Výkopové práce

Čo sa týka prác na združenom moste na Rusovskej ceste, realizujú mostnú výstuž a debnenie CETRIS doskami, v úseku Romanova – Bosákova robia výkopové práce pre budúcu oddelenú cyklotrasu.

V časti trate medzi Pajštúnskou a Šintavskou prebieha ukladanie antivibračnej rohože a armovacej výstuže, pri zlepšení počasia budeme pokračovať s upevňovaním a betónovaním koľajníc,“ poznamenal Bubla.

Rezanie stien pod mostom

Na konci trate, v časti Janíkov dvor, realizujú vodovodnú a kanalizačnú prípojku do meniarne Panónska, kompletáže elektroinštalácií a osvetlenia do oboch meniarní aj budovy zázemia pre vodičov.

Na hale dennej kontroly a ošetrenia realizujeme opláštenie oceľovej konštrukcie a ležaté rozvody kanalizácie,“ doplnil. Realizujú tiež rezanie stien pod mostom Panónska.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Bubla