V Trenčíne bude od septembra jazdiť nový dopravca, sľubuje najmodernejšie autubusy a vysoký komfort cestovania

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Irisbus Crossway LE 12M #18 (© Tootti, web: imhd.sk)
Foto: ilustračné, /imhd.sk/tn/galeria-media/

Výšku cestovného v mestskej hromadnej doprave v Trenčíne by zmena autobusového dopravcu nemala ovplyvniť. Povedal to trenčiansky primátor Richard Rybníček po stredajšom podpise desaťročnej zmluvy s víťazom tendra na poskytovanie služieb mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorým sa stalo konzorcium Transdev-Trenčín.

Ekologické cestovanie

Nový dopravca začne pôsobiť v Trenčíne od 1. septembra 2022. „Všetky autobusy budú klimatizované a nízkopodlažné, s modernými technológiami a farebne ladené v červeno-bielych farbách mesta Trenčín. Spolu s novým dopravcom budeme robiť všetko pre to, aby sa ľudia vrátili do autobusov, keďže počas pandemickej situácie sme zaznamenali úbytok cestujúcich,“ poznamenal Rybníček.

Transdev chce podľa slov svojho generálneho riaditeľa Radima Nováka nadviazať na úspech, ktorý nedávno zaznamenali pri tendri na MHD v Nitre.

„Zo 43 nových autobusov bude 38 v štandardnej dĺžke a zvyšných päť kĺbových. Sme v procese ich objednávania, vopred sme u výrobcov rezervovali kapacity a celková investícia do nákupu bude predstavovať 12 miliónov eur,“ uviedol Novák s dôvetkom, že všetky autobusy budú ekologické s pohonom na stlačený zemný plyn.

Vodiči súčasného dopravcu

Šéf Transdevu nemá pochybnosti, že septembrový prechod na nového dopravcu bude plynulý. „S dodaním autobusov určite nebude problém, pokiaľ ide o personál, pevne verím, že sa nám podarí nadviazať spoluprácu so súčasným dopravcom tak, aby časť vodičov pokračovala vo svojej činnosti u nás,“ dodal Novák.

Do tendra na prevádzkovanie trenčianskej MHD sa zapojili tri firmy a hoci najnižšiu cenu ponúkla spoločnosť Autobusy Karlovy Vary, radnica musela túto ponuku po zásahu Úradu pre verejné obstarávanie vylúčiť. Úspešným uchádzačom sa tak stalo konzorcium, ktoré tvoria spoločnosti TD Transport a Transdev Morava.

Keďže ročná východisková cena 4 598 134 eur bez DPH prekračovala predpokladanú hodnotu zákazky, podpísanie zmluvy muselo odsúhlasiť mestské zastupiteľstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Rybníček